Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Rock'çı çocukları

Gorkem

Magazin.biz.tr
Türkiye de rock müzik denilince akıllara ilk gelen grup olan 'Duman'ın solisti Kaan Tangöze eski eşi Seçkin Piriler'den olan 2 oğlu ile alışveriş yaparken objektiflere yakalandı.
Ekli dosyayı görüntüle 98
Kaan Tangöze ve eski manken eşi Seçkin Piriler anlaşmalı bir şekilde 5 dakikada boşanmışlardı.Çift ayrılık gerekçeleri olarak geçimsizliği öne sürmüş ve iki tarafın isteği ile çok kolay bir şekilde boşanmışlardı.
Ekli dosyayı görüntüle 99
Boşanmanın ardından iki erkek çocuğun velayeti anne Seçkin Piriler'de kalmıştı.
Türk rock müziğinin efsane gruplarından olan Duman'ın solisti Kaan Tangöze aşk hayatını çok sancılı bir şekilde geçiren isimlerden biridir.1995'te Türkiye güzeli seçilen Ahu Paşakay ile unutulmaz bir aşk yaşayan Kaan Tangöze bu ilişkiyi ölene kadar unutamaz.Babası eski Masonlar Büyük Locası'nın kurucularından olan Paşakay annesi ve babasının ayrılmasının ardından büyük bir çöküntü yaşamıştı.Ünlü ve güzel manken Ahu Paşakay,annesi'nin sevgilisi babası'nın ise metresi olduğunu öğrendiğinde daha önce yaşamış olduğu büyük çöküntünün üzerine ağır tramva ekleyerek Kaan Tangöze'nin yeni yeni müzik hayatına başladığına yıllarda büyük bir aşk yaşamaya başladılar.Kaan Tangöze'nin o yıllarda bir çok şarkıyı Ahu Paşakay için yazdığı bilinir.
Kaan Tangöze'nin Amerika da bulunduğu yıllarda sıkı sık ziyaretine giden Ahu Paşakay sevgiyi Tangöze de bulduğunu söylüyordu.Amerika'dan dönüp Duman grubu ile müzik piyasasına giren Tangöze 'Eski Köprünün Altında' isimli şarkının klibinde Ahu Paşakay'ı oynatmıştı.
İnişli çıkışlı aşk hayatları Ahu'yu daha çok yıpratmış ve daha önceden yaşadığı ağır tramvalarla birlikte içine kapanık hale gelmişti Ahu Paşakay.
VE O GECE....
"Belki Alışmam Lazım" adlı 2. albümünü çıkartan Duman grubu Kemancı Bar da bir tanıtım konseri yapmaya karar verir.Dönemin en ünlü Rock Barlarından olan Kemancı Bar da sahne alacakları gecenin sabahında Kaan ve Ahu kavga eder,buna rağmen konsere çıkan Kaan'ın gözleri Ahu'yu arar.Gönlünü almak için Ahu'ya yazdığı şarkıları arka arkaya okuyan Kaan kalabalıkta Ahu'yu göremez,tam "Bal" adlı şarkıya başlayacağı sırada kulise bir gelmiş.Kendisine kırgın olduğu için kalabalığın arasında onu dinlediğini düşündüğü Ahu kendini asarak intihar etmiş.Bu haberi konser bitene kadar Kaan'a kimse söylememiş.
Konser bitimi sevgilisinin kendini astığını öğrenen Kaan Tangöze 15 gün boyunca evden çıkmaz ve kimse ile konuşmaz.Yaşadığı ağır acıyı düşüne biliyor musunuz?Bir süre sonra yaşadığı bu acı olay ile ilgili söylediği ilk şey ise "Yarışmadı,yenilmedi.Açık seçik sizle oynamadı,gerilmedi." olmuş.Bu sözler dumanın "Ah" isimli parçasına ait.Bu parçayı dinlerken yaşanılmışlıkları düşünerek dinleyin.Kaan Tangöze'nin Ahu yaşarken ona yazdığı şarkılar ise şunla; "Ah,Haberin Yok Ölüyorum,Köprüaltı,Senin Gibi,Oje,Kırmış Kalbini." Ahu öldükten sonra onun için yazdığı şarkılar "Melek,Seni Kendime Sakladım,Yanıbaşımdan"
Ekli dosyayı görüntüle 100
Kaan Tangöze,Ahu Paşakay'ın ölümünden sonra kendini nasıl hissetti bilinmez ama fiziksel olarak acısını,hüzünlü ve baygın bakışlarından anlamak mümkün.Geçti yine boş bir ömür gözlerinden öpüyorum,haberin yok ben ölüyorum.....