Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Nutella Frostingli Efsane Cupcakeler (Kreması İnanılmaz)

Ollleybe

Member
[h=2]Nutella Frostingli Efsane Cupcakeler (Kreması İnanılmaz) Tarifi İçin Malzemeler[/h]Keki için

• 3 büyük yumurta
  • 1 su bardağı şeker
  • Yarım su bardağı sıvı yağ
  • 1 su bardağı süt
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
  • 3 yemek kaşığı dolusu dark kakao tozu
  • 2 su bardağı un
Nutella Frosting için

• 200 gr oda sıcaklığında tereyağı
  • 210 gr nutella ya da herhangi bir sürülebilir kakao kreması
  • 240 gr pudra şekeri
  • 2 yemek kaşığı sıvı krema
  • Bir tutam tuz yalnızca çay kaşığının ucu kadar
Kek dolgusu için

• Nutella vb.
[h=2]Nutella Frostingli Efsane Cupcakeler (Kreması İnanılmaz) Tarifi Yapılışı[/h]Herkese merhabalar
1f4ab.svg

Yumuşacık kekli, efsane güzel kremalı kekler hazırlamak ister misiniz? Üstelik görünüşleri o kadar profesyonel duracakki sanki hazır almış gibi olacaksınız. Bu tarifin özellikle kremasını mutlaka deneyin, diğer kek ve pasta tariflerinizde de kullanabilirsiniz Gelelim tarifimize

1. Kek için
    1f33f.svg
    İlk olarak şeker ve yumurtalarımızı 3-4 dakika kadar boza kıvamı alana dek çırpıyoruz.
  2. Ardından yarım su bardağı yağ ve bir su bardağı sütü de ilave ederek çırpmaya devam ediyoruz.
  3. Son olarak tüm kuru malzemeleri de ilave edip çırpma işlemini bitiriyoruz. Ben dark kakao tercih ettim renginin oldukça koyu olmasını istediğim için sizler normal kakao da kullanabilirsiniz.
  4. Kek hamurumuz oldukça kısa sürede hazır olacaktır. Ardından kullanacağımız kalıpları tepsiye yerleştiriyoruz. Ben bu aşamada fırçayla ufacıkda olsa kalıpları yağlıyorum.
  5. Piştikten sonra daha kolay ayrılmasını sağlıyor. Sizler yağ istemezseniz tercih etmeyebilirsiniz. Bu tariften yaklaşık olarak 16 adet cupcake çıkıyor o sebeple ben iki tepsi kullandım. Siz farklı kalıplarda da pişirebilirsiniz tercihi size kalmış
  6. Hamurumuzu üstlerinden birer parmak kalacak şekilde kalıplara döktükten sonra tam ortalarına bir çay kaşığı kadar nutella ekliyoruz.
  7. Bu işlemi hiç yapmasanızda olur ya da piştikten sonra ortalarına delik açarakta nutella vb. Krema ilavesi yapabilirsiniz tercih sizin. Ben bu sefer fırına girmeden önce ortalarına iliştirdim. Tamamen boşta pişirebilirsiniz
  8. Son olarak 175 derece fırına yerleştiriyoruz. Kontrollü olarak yaklaşık 20 dk kadar pişirdim her fırının pişirme süresi farklı olacağından 15-20 dakikanın ardından kürdanla kontrol ederek pişirme süresini belirlemenizi öneririm.
  9. Nutella Frosting için Kekler piştikten sonra bir kenarda soğurken efsane şekil alan ve tadı harika olan Nutella Frostingi hazırlayalım.
  10. Ben keklerin yarısını süslediğim için tarifin yarı ölçülerinde bir krema hazırladım sizlerde daha az krema elde etmek isterseniz yarı ölçülerle yapabilirsiniz ya da başka bir alanda kullanmak istediğinizde ölçüleri iki üç katına çıkarmanız yeterli olacaktır.
  11. Bahsi geçen malzemelerin hepsini karıştırma kabına alıp yaklaşık 3-4 dk tüm malzemeler homojen alana kadar çırpıyoruz.
  12. Burada önemli olan tereyağını kesinlikle eriterek eklemiyoruz oda sıcaklığında kendiliğinden yumuşak bir kıvam aldığında kullanıyoruz.
  13. Nutella dışında sarelle vb. Markalarıda kesinlikle kullanabilirsiniz.
  14. Krema kıvamını aldığında sıkma torbasına ekleyip dilediğiniz gibi şekil verip süsleme yapabilirsiniz.
  15. Bu kremanın kıvamı o kadar güzel olacakki şekil vermenin ne kadar kolay olduğunu sıkarken göreceksiniz. Sadece cupcakeleriniz için değil başka pasta ve kek tariflerinizde de kesinlikle kullanabilirsiniz