Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Dudak Dolgusu Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Humeyra

Member
Katılım
29 Ocak 2020
Mesajlar
35
Uzman kişiler tarafından, doğru teknikler ve kaliteli malzemeler ile uygulanan dudak dolgusu sonrası herhangi bir sağlık sorunu ortaya çıkma ihtimali oldukça düşüktür.

Ancak yine de hacimli ve etkileyici dudaklara kavuşabileceğiniz dudak dolgusu uygulamasının ardından bir süreliğine de olsa sağlığınız açısından dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır.

Uygulama gerçekleştikten sonra en az 2 saat kadar bir şeyler yiyip içmemeniz, ruj kullanmamanız ve dudağınızı zorlayacak mimiklerden kaçınmanız gereklidir.

Dudak dolgusu uygulamasının hemen ardından dudak ve çevresinde bir miktar şişlik ve ödem oluşması son derece normaldir. Dudak dolgusu uygulamasından sonra bir iki gün kadar günde 30 dakika kadar buz uygulaması yapılabilir.


İşlem yapılan bölgeyi rahatlatmak için doktorunuzun uygun gördüğü bir krem ya da jel kullanabilirsiniz.

Ödem ve morluk gidermeye yardımcı olan K vitamini içeren bitkisel ürünler kullanabilirsiniz.

Dudak dolgusunun yapıldığı esnada ve sonrasında ödem giderici kremler ile dudağınıza hafif bir şekilde masaj uygulayabilirsiniz.

Gerçekleşen uygulamanın öncesinde ve sonrasında alkol tüketilmesi ödem artışına sebep olabileceği için alkol alımına bir süre ara vermeniz gerekir.

Dudak dolgusu işlemi sonrasında çok sıcak ya da çok soğuk içecekler tüketmemeli sert çiğneme hareketlerinden kaçınmalısınız.

Uygulamanın sonrasında iki hafta süre ile sauna hamam ve buhar uygulamaları gibi aktiviteleri gerçekleştirmemelisiniz.

Uygulamanın taze olduğu ilk zamanlarda, aşırı yüklenmeniz gereken yoğun tempolu egzersiz ve ağır sporlara bir süre ara vermelisiniz.

Diğer dolgu uygulamaları için estetik dolgu uygulamaları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.