Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Başarısız Şeyma Subaşı

Gorkem

Magazin.biz.tr
Acun Ilıcalı ile yaptığı evlilik sonrası neredeyse her yaptığı ile konuşulan Şeyma Subaşı bu kez başarısızlığı ile gündeme geldi.Kepenk kapattı.
Ekli dosyayı görüntüle 138
Acun Ilıcalı ile boşandıktan sonra yaptığı paylaşımlar ile sosyal medya da büyük bir kitleye sahip olan Şeyma Subaşı,bu kitlenin kendisine kazanç sağlayacağını düşünerek İstanbul'un en ünlü ve pahalı semt'i Bebek'te 2019'un eylül ayında ismi 'Healthyish' olan bir cafe açarak gündeme gelmişti.Subaşını sosyal medya yerine birebir görmek isteyenler ile bu mekan dolup taşıyordu ancak bu macera kısa sürdü.Şeyma Subaşı kirası 80 bin lira olan mekan'ı ile ilgili öz eleştiri yaptı.
Şeyma Subaşı "Bir smoothie ile 5 saat oturuyorlar,20 tl bir smooothie....öylece oturuyorlar ve bana bakıyorlar." diyerek veryansın etmişti.Aylık 80 bin lira kirası olan mekanını neden kapattığı sorusuna ise "Healthyish'in enerjisini ben düşürdüm.Çünkü oranın sahibi benim,herkes bunu biliyor ve sadece ben mekana geldiğimde geliyorlar beni görmek için.Böyle bir sistemde bu iş yürümezdi.Enerjim ile çalışan arkadaşlarında enerjisini yükseltiyordum.Ben mekanda olmadığımda otomatik olarak çalışanların ve mekanın enerjisi düşüyordu.Yemeklerimiz çok güzel olmasına rağmen müşteri hiç gelmedi.İstanbul'un en lüks semtinde olduğumuz için kiramız çok yüksek,üstelik alkol satan bir mekanda değiliz.Bu yüzden biraz düşündükten sonra 'bir işin içine girmek kadar doğru zamanda çıkmakta önemlidir' diyerek bu kararı aldım." şeklinde konuştu.
Ekli dosyayı görüntüle 139
Bu olay ile gündeme tekrardan gelen Şeyma Subaşı,bu başarısızlığı ile takipçilerinden binlerce eleştiri aldı.Çoğu takipçisi bu mekanın tutmayacağını biliyordu aslında.Hiç bir tecrübesi olmadan sadece 'ismi' ile iş yapmaya kalkan Şeyma Subaşı başarısızlığını kabullenerek yeni projeler için düşünmeye başladı.Sosyal medya tanınırlığının en büyük dersi olarak adlandırılabilir aslında bu olay.Birden bire sıfır tecrübe ve aylık 80 bin lira kira!
Sosyal medya hayatımıza bir çok isim kazandırıyor.Kimilerini ilgi ile kimilerini ise nefret ile takip ediyoruz veya hiç umursamıyoruz.Bu çok takipçili renkli ama 'sanal' olan dünya bir çoğumuzun hayalini süslerken bir çoğunun ise başarısızlıklarını gün yüzüne çıkartıyor.
Gezdiği yerler,yaşadığı aşklar ve gittiği partiler ile sanal dünyada adından sıkça söz ettiren Şeyma Subaşı'nın gerçek hayatta neler başarabileceği takipçileri tarafından merak ile bekleniyor.