Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Voleybolda Uluslar Ligi, Tokyo 2020'nin sonrasına ertelendi

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Katılım
28 Mar 2019
Mesajlar
7,951
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
Voleybolda Uluslar Ligi, yeni tip koronavirus (Kovid-19) salgını sebebiyle 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları sonrasına ertelendi.
Turkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Ustundağ, AA muhabirine yaptığı acıklamada, Uluslararası Voleybol Federasyonunun (FIVB) 19 Mayıs-5 Temmuz 2020 tarihlerinde duzenlenecek Uluslar Ligi organizasyonunun dunya genelinde baş gosteren yeni tip koronavirus (Kovid-19) salgını sebebiyle 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın sonrasına ertelendiğini soyledi.
Bu yıl 3. kez duzenlenecek Uluslar Ligi'nin Tokyo 2020 sonrasında belirlenecek takvime gore organize edileceğini dile getiren Ustundağ, "FIVB, tum ulke federasyonlarıyla goruşmesinin ardından aldığı kararı yazılı olarak bize iletti. Turnuvanın yaşanan olağanustu durum nedeniyle olimpiyat sonrasına ertelendiğini bildirdiler." ifadelerini kullandı.
Uluslar Ligi organizasyonunun hangi formatta ve ne şekilde uygulanacağı hakkında acıklama yapılmadığını vurgulayan Ustundağ, "Uluslar Ligi ile ilgili tum detaylar olimpiyat sonrasında netleşecek." diye konuştu.
FIVB Voleybol Uluslar Ligi'nin ucuncu haftası, Ankara'da oynanacaktı.
Turkiye, toplam 5 ayaktan oluşan ligin ucuncu haftasında 2-4 Haziran tarihlerinde Tayland, Rusya ve Dominik Cumhuriyeti ile karşılaşacaktı.
GUNUN ONEMLİ GELİŞMELERİ