Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  7.951
  Konu
  7971
  Üye Avatarı

  Mesaj:7.951

  Konu:7971

  Aldığı Beğeni:0  Yuzunuzde belirmeye başlayan kırışıklıkların kişiliğinizi yansıttığını biliyor muydunuz? Sık gulen insanların yanağında cizgiler oluşmaya başlarken, sinirli kişilerin kaşları arasında dikey bir iz gormek hicte şaşırtıcı olmasa gerek. Sık kullandığımız mimiklerinizle kendinizi ele vermek istemiyorsanız Dr. Alp Mamak'ın tavsiyelerine kulak verin.

  Kişiliğiniz hakkında ipucu veriyor

  Yuzumuzdeki cukur ve kırışıklıkların bulunduğu bolgeye gore kişiliğimiz hakkında ipucu verdiğini belirten Alp Mamak, "Kaşları surekli catık birinin kızgın olduğunu, alnı kırışık birinin endişeli olduğunu, ağız koşesi aşağı bakan birinin mutsuz olduğunu duşunuruz. Bu mimikleri kişi o kadar cok kullanıyordur ki yuzunde yer eden kırışıklara hatta cokuntulere sebebiyet vermiştir” şeklinde konuştu.

  Botoksla tedavi mumkun

  Oluşan kırışıklıkların kişinin mutsuz olmasına hatta ozguveninin baltalanmasına kadar ulaşacağını belirten Mamak, doğru botoks uygulamasının antidepresan etkisi yarattığına dair yayınların olduğuna da dikkat cekti ve şoyle dedi: "Tabii ki bu durum botoksun antidepresan olmasından değil, sonucundaki memnuniyet hissinden kaynaklanır. Yapılan uygulamalar ise belki de tam da bu yuzden hem yuzumuzde hem de ruhumuzda karanlıkta kalan yerleri ortaya cıkarır, iyileştirmeye calışır.”

  Kişiye ozel uygulama onemli

  Yanak bolgesinin gencken yağ dokusu bakımından daha zengin olduğunu belirten Mamak, "Genc ciltte hyaluronik asit bol olduğu icin nemi fazladır. Goz etrafı ve yanak dokusu bir butun halindedir. Yaşlandıkca ise birbirinden ayrılır ve cok ciddi karanlık bir alan oluşturur. Bu bizim daha mutsuz gorunmemizi sağlar. O karanlıkları yok ederek, daha mutlu bir ifadeye donuşturebiliriz” dedi.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.
     
Sohbet Kolay Sohbet Sohbet Kolay Sohbet Chat ekolay Kolay Chat Tarz Sohbet Sohbet Kolay Sohbet kolay chat