Menu

Threaded View

  1. #1
    Avatar Resmi
    Magazin Editor
    Magazin Habercisi
    Mesaj
    7.951
    Konu
    7971
    Üye Avatarı

    Mesaj:7.951

    Konu:7971

    Aldığı Beğeni:0    Medipol Mega Universite Hastanesi Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Bolumunden Op. Dr. Ahmet Aydın, merdiven altı uygulanan botoks, dolgu gibi işlemlerin kalıcı şekil bozukluklarına neden olabileceğine dikkat cekti. Aydın, son yıllarda botoks, dolgu gibi cerrahi dışı estetik girişimlere duyulan ilginin arttığını belirterek "Dolgu, botoks, prp, mezoterapi gibi cerrahi olmayan estetik girişimler yalnızca klinik, hastane ve muayenehane ortamında bir Dermatoloji veya Plastik, Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi uzmanı tarafından yapılmalı. Guzellik salonları, kuaforler, masaj salonları gibi yerlerde bu estetik mudahalelerin yapılması kanunen uygun değil.
    Uygun olmayan yerlerde, uygun olmayan kişilerce yapılan işlemler sonrası enfeksiyon başta olmak uzere her turlu problemin ortaya cıkabileceği unutulmamalı. Hastalar işlem oncesi kullanılacak olan malzemenin markasını, son kullanma tarihini hatta uygulayacak olan kişinin uzmanlık diplomasını sorgulamaktan cekinmemeli. Bununla birlikte uygulanacak olan malzemenin yalnızca kendileri icin kullanılacağından da emin olmaları gerekiyor” dedi.

    Kalıcı şekil bozuklukları oluşabilir

    Uygulanan malzeme kaliteli bile olsa, uygulama dozlarının yanlış planlanması veya estetik yuz anatomisinin yeterince doğru bilinmemesi bu problemlerin oluşmasına sebep olabilir. Yanlış ellerde yapılan uygulamalar sonrası ağız koşesinde duşme ve kayma, kaş asimetrisi, goz kapağında gormeyi etkileyecek duzeyde duşukluk hatta cift gorme gibi bircok problem ortaya cıkabilir. Bu deformasyonların duzeltilmesi hastadan hastaya değişiklik gosterir.
    Ozellikle kaş asimetrileri, estetik yuz anatomisine hakim uzmanlarca kucuk dozlarda botoks uygulamaları ile duzeltilebilir. Bu tarz kucuk mudahaleler ile duzeltilmeyen durumlar icin 6-8 ay botoksun etki suresinin gecmesini beklemek en doğru karar.
    Dolgu uygulamalarındaki durum ise daha farklı. Yasadışı yollardan ulkemize getirilen, etkin maddesi bilinmeyen, onay almamış bircok madde, ucuz estetik dolgu maddeleri olarak kanunsuz bir şekilde uygulanıyor. Bu tarz durumlarda sonucların duzeltilmesi oldukca guc olmakla birlikte, kalıcı şekil bozuklukları oluşturabiliyor.
Konuyu Görüntüleyenler
    There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.
     
Sohbet Kolay Sohbet Sohbet Kolay Sohbet Chat ekolay Kolay Chat Tarz Sohbet Sohbet Kolay Sohbet kolay chat