Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Angel
  Mesaj
  106
  Konu
  106
  Üye Avatarı

  Mesaj:106

  Konu:106

  Aldığı Beğeni:0

  Öncelikle TP-Link hakkında bilgi verir misiniz?
  TP-Link, 1996 yılından beri faaliyet gösteren ve ana faaliyet alanı WiFi ürünleri üretimi ve dağıtımı olan uluslararası bir firma. Dünya genelinde 120’den fazla ülkede, bugüne kadar milyarlarca ürün satışı yapmış durumdayız. WiFi ürünlerinin yanı sıra son yıllarda akıllı ev ürünleri ve akıllı telefon pazarına da girdik. Türkiye’de de 2008 yılından bu yana ürünlerimiz satılıyor ama ofisimizi 2010 yılında kurduk.
  2018 yılı nasıl geçti?
  2018 yılı genel olarak teknoloji sektöründe daralma yaşanan bir yıl oldu. Bu daralmadan en az etkilenen alanlardan biri bizim faaliyet gösterdiğimiz kablosuz ağ pazarı diye düşünüyoruz. Ağ pazarı ekonomideki durgunluktan nispeten daha az etkilendi. Bunun iki önemli nedeni var. Birincisi, WiFi artık hem bireysel hem de kurumsal alanda ‘olmazsa olmaz’ bir teknoloji. Bu nedenle kişiler de kurumlar da bu alandaki yatırımlarını sürdürüyorlar, gereksinimlerini karşılamak durumunda kalıyorlar. İkinci neden ise, bizim çözümlerimiz diğer teknolojik ürünlere göre daha ucuzlar. Bu nedenle gereksinim oluşunca karşılanması nispeten daha kolay. Bu iki neden sonucunda WiFi pazarında toplam BT pazarından daha az daralma yaşandı diyebiliriz. TP-Link Türkiye olarak ise 2018’de içinde bulunduğumuz pazara oranla çok düşük –yüzde 5- bir küçülme yaşadık. Kablosuz ağ pazarına göre gelirlerdeki bu azalma yok sayılabilir; pazar konumumuzu koruduk.
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.