Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Angel
  Mesaj
  106
  Konu
  106
  Üye Avatarı

  Mesaj:106

  Konu:106

  Aldığı Beğeni:0

  GÜNEY Koreli teknoloji devi Samsung ABD’nin San Francisco şehrindeki ‘Bill Graham Civic Center’da yeni ürünlerini tanıttı. Uzun zamandan beri beklenen katlanan telefonlar Samsung CEO’su DJ Koh’un cebinden çıkardığı ‘Galaxy Fold’ ile gerçek oldu. Samsung davetiyle katıldığımız toplantıda tanıtılan Galaxy Fold, ilk kez tüm özellikleriyle tüketicilerin beğenisine sunuldu.
  Şirketin yaklaşık 8 yıllık Ar-Ge çalışmaları sonucu çıkan Samsung Galaxy Fold, ekranı içe doğru katlanan bir model. Yani katladığınızda büyük ekran modelin iç kısmında kalıyor. Açtığınızda ise içinden 7.3 inçlik bir dev ekran çıkıyor. Bu arada katlandığında dışında 4.6 inçlik ek bir kapak ekranının olduğunu da belirtelim. Modelin inovasyonu ise yeni ekran malzemelerinde. Samsung, bu inovasyonu hayata geçirmek için yeni bir polimer katmanı icat ederek ince bir ekran geliştirmiş. Geliştirilen bu yeni malzeme, Galaxy Fold ekranının daha esnek ve dayanıklı olmasını sağlıyor.
  Katlanan model için geliştirilen bu inovasyonlar, özel bir Android sürümü ile birleştirilmiş. Yani işin önemli bir kısmı da yazılımında. Modeli katlanmış durumda dış ekran üzerinden kullanırken, açtığınızda daha büyük ekran üzerinden çalışmaya devam edebiliyorsunuz. Bu özelliğin adı uygulama sürekliliği. Örneğin; bir e-posta yazarken buna dış ekran yerine daha büyük ekran üzerinden devam etmek istiyorsanız Galaxy Fold’u açmanız yeterli. Açtığınızda 7.3 inçlik ekrandan e-postanızı yazmaya devam edebiliyorsunuz. Büyük ekranda ayrıca aynı anda 3 uygulamayı kullanabildiğiniz çoklu aktif pencere özelliği Galaxy Fold’ta dikkat çekiyor. Bir yanda video izlerken, diğer yanda WhatsApp görüşmelerini yapabilir ve hatta e-postanızı kontrol edebilirsiniz.
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.