Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Angel
  Mesaj
  106
  Konu
  106
  Üye Avatarı

  Mesaj:106

  Konu:106

  Aldığı Beğeni:0

  Samsung’un Galaxy S10 serisinde olduğu gibi, oyun alanında yeni ekran teknolojisi ve akıllı özelliklerle donatılmış mobil telefonlar kullanıcıların nasıl, nerede, ne zaman oyun oynayabileceklerini yeniden tanımlıyor, daha önce bu alanda yapamadıklarını artık yapabilmelerini sağlıyor. Araştırmalara göre global ölçekte oyunların yarısından fazlası, yani yüzde 54’ü mobil cihazlar ve akıllı telefonlarda oynanmakta. Bu oranın 2021’de yüzde 59’a çıkacağı öngörülüyor.
  Video izlemek ya da internette dolaşmak gibi diğer akıllı telefon kullanım alışkanlıklarıyla karşılaştırıldığında oyunlar çok farklı özellikler gerektiriyor. Burada gerçek zamanlı iletişim gibi bir yeni olgu var ve oyun oynanırken sistemin gecikme gibi bir lüksü yok. Özellikle hedefe ulaşmak için başka oyuncularla yarışmaktaysanız bağlantınızda yarım saniyelik bir kopukluk oyununuzu bozmaya yeterli oluyor. İşte bu nedenle cihazınızın işlemcisinin, yüklü grafikler içeren oyunları yavaşlamadan sürdürecek ve sık sık FPS (saniyede çerçeve) kaybına neden olmayacak kadar iyi olması gerekiyor.
  Klasikleşmiş oyunların oyun platformlarına gelmesiyle birlikte bulut oyunları hızlı bir yükselişte. Dolayısıyla yalnızca daha uzun oyun süreleri ve daha az indirme süreleri için değil, oyun deneyimini bir üst seviyeye çıkarmak için de akıllı telefonlarda spesifik özelliklere yönelik talepler hızlı bir yükselişe geçmiş durumda.
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.