Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  7.067
  Konu
  7067
  Üye Avatarı

  Mesaj:7.067

  Konu:7067

  Aldığı Beğeni:0  Hayatını Miami'de surduren Cek model Karolina Kurkova, Instagram hesabı uzerinden yaptığı bir paylaşımla alternatif tıbba ilgi duyduğunu gosterdi. Sırtında 'bardak cektirme' sonrası oluşan izleri gosteren eski model takipcilerine de bu tedaviyi onerdi. Victoria’s Secret Meleği olarak unlenen 36 yaşındaki Cek model Karolina şimdilerde vaktinin buyuk bir coğunluğunu ailesiyle geciriyor olsa da daha 2007 senesinde kazandığı yaklaşık 5 milyon dolar ile dunyanın en cok kazanan modelleri arasına adını yazdırmıştı.
  Sadece podyumdaki başarısıyla değil aynı zamanda yuksek gişeli filmlerdeki rolleriyle de tanıdığımız Karolina Kurkova sağlığını korumak adına alternatif tıp yontemlerini takip ediyor.
  Kurkova, son olarak Instagram hesabından sırtının fotoğrafını paylaştı ve altı kırmızı halkanın nasıl oluştuğu konusunda bilgi verdi.
  Sırtına kupa cektirdiğini soyleyen (bardak cekme de deniyor) Karolina bunun ne kadar sağlıklı olduğundan bahsetti ve şu ifadeleri kullandı:
  “Kupa yaptırmayı denediniz mi? Peki sevdiniz mi? Benim en sevdiğim tedavilerden biri … ağrıya, iltihaplanmaya, kan akışının duzenlenmesine, gevşemeye ve genel sağlığınıza yardımcı oluyor ve şimdilerde bu tedaviyi onceliklerde ilk sıralara koymak cok daha onemli”
  KUPA TERAPİSİ NEDİR?
  Bardak cekme, kupa cekme olarak bilinen kupa terapisi, kucuk bir kabın kullanımıyla cildin yuzeyine vakum oluşturularak yapılan geleneksel bir tedavi şeklidir. Gunumuzde kupa terapisi, akupunktur noktalarına uygulanmaktadır.
  Genelde geleneksel Cin Tıbbı ile ilişkilendirilmesine rağmen, kupa terapisi yuzyıllar boyunca ayurveda tıbbında, Arap tıbbında (El-Hijama), Mısır, Antik Yunan ve Roma şifa uygulamalarında kullanılmıştır.
  Kupa terapisi, kan akışını harekete gecirmek icin kısmi bir vakum oluşturmak amacıyla ısıtılmış bir kapağın deriye uygulanmasıyla olur.
  Gunumuzde artık cam bardaklar kullanılmaktadır, ancak daha eski zamanlarda bambu, metal veya topraktan yapılmış bardaklar yaygın olarak kullanılmaktaydı.
  Vakum, alkole batırılmış ve tutuşturulmuş bir pamuklu cubuğun bir kaba sokularak kabın ısıtılması ve icindeki oksijenin alınmasıyla cilde hızlıca kapatılır. Kupa cilde uygulanır (genellikle sırt ve omuzlar uzerinde) ve kupa soğurken bir vakum oluşur. Bir bakımdan, kupa terapisinin etki mekanizmaları akupunktur ile ortuşmektedir.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.