Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  5.122
  Konu
  5109
  Üye Avatarı

  Mesaj:5.122

  Konu:5109

  Aldığı Beğeni:0  Unlu oyuncu Matt Dillon, Turkiye'nin multecilere yardımlarını overek "Turkiye, bolgede multecilere en cok yardım eden ulke, ozellikle Suriye’den gelenlere. Harika bir iş yaptılar" dedi.

  Abone ol Cumhurbaşkanlığı himayelerinde İcişleri Bakanlığı Goc İdaresi Genel Mudurluğu’nun Kultur ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle duzenlediği Uluslararası Goc Filmleri Festivali, dorduncu gununde ABD’li oyuncu, yonetmen ve aktivist Matt Dillon’ı ağırladı.
  Unlu oyuncu, festivalin Instagram hesabında katıldığı soyleşide Turkiye’nin multeciler konusunda harika bir iş cıkardığını soyledi. Matt Dillon ‘’Turkiye, bolgede multecilere en cok yardım eden ulke, ozellikle Suriye’den gelenlere. Harika bir iş yaptılar’’ dedi.
  "Kamplarda buyuk bir acı vardı’’
  Rumble Fish, Wild Things ve Factotum gibi filmlerdeki performanslarıyla tanınan ve "Crash" (Carpışma) filmindeki performansıyla 2006'da Oscar ve Altın Kure odullerine aday gosterilen Dillon, 2015’te Myanmar’da askeri baskı ve etnik şiddetten kacan binlerce Arakanlı Muslumanın (Rohingyalar) yaşadığı multeci kamplarını ziyaret eden ilk unlu isim olmuştu. ‘’Kampları ziyaret ettiğimizde yaşananları ilk elden gorduk. Buyuk bir acı vardı’’ diyen Matt Dillon, Bangladeş’te 600 binden fazla Arakanlı multecinin yaşadığı dunyanın en buyuk multeci kampını da ziyaret etmek istediğini ancak şu an salgın nedeniyle bunun mumkun olmadığını soyledi.

  ‘’Topluma katkı sağlamak istiyorlar’’
  Aynı zamanında multeci haklarını savunan Uluslararası Multeci Orgutu Yonetim Kurulu uyesi olan Matt Dillon şans verildiği takdirde multecilerin yapılan yardımların karşılığını vermek istediğine dikkat cekti: ‘’Kanada’da yaşlı bir cift, Suriyeli multecileri evinde misafir ediyor. Ve pandemi surecinde evlerinde misafir ettikleri multeciler, o yaşlı cift icin can simidi oluyor. Multeciler, yaşlı cifte ailelerinden bile daha cok destek oluyor. Bu surecte şunu sık sık hatırlamalıyız. Suriyeli multeciler, yapılan yardımların karşılığını vermek istiyor. Hepsi olmasa da onların da almış oldukları eğitimler, yapabildikleri işler var. Senden benden farkları yok. Şans verilirse onlar da katkı sağlamak ve toplumda yer almak istiyorlar. Bu insanlar evlerine donemez, donerlerse olurler. Başka secenekleri yok. Bu gerceği asla unutmamalıyız.’’
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.