Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Gorkem
  Magazin.biz.tr
  Mesaj
  632
  Konu
  631
  Üye Avatarı

  Mesaj:632

  Konu:631

  Aldığı Beğeni:4  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97’nci yılı kutlu olsun. Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere kazandırdığı en büyük devrimlerden olan cumhuriyet, bu yıl koronavirüs nedeniyle törenler etkilense de kalplerde aynı coşkuyla kutlanıyor.

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 29 ekim cumhuriyet bayrami.jpg
Görüntüleme: 1
Büyüklüğü: 39.7 KB (Kilobyte)
ID:	1042


  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün silah arkadaşlarıyla bize bıraktığı en değerli miras olan Cumhuriyet, bugün 97 yaşında. Atamızın 10. Yıl Nutku'nda "kutlu gün" olarak bahsettiği ve "Az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü" dediği Türkiye Cumhuriyeti, mirasına sıkı sıkı sarılmaya devam ediyor.
  Bu yılki Cumhuriyet Bayramı çok farklı duygularla kutlanıyor.

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: Cumhuriyet Bayramı.jpg
Görüntüleme: 1
Büyüklüğü: 38.6 KB (Kilobyte)
ID:	1043

  Koronavirüs pandemisi nedeniyle yaşadığımız mesafeli sosyal hayat, kutlama programlarını etkilese de maskelerin altındaki yüzler yine bayram sevincini taşıyor.


  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde verilen Milli Mücadele, 29 Ekim 1923'te milli güçlerin zaferi ile sonuçlandı.
  29 Ekim 1923'te ilan edilen Cumhuriyet, Ankara'da 101 pare top atışı ile duyuruldu.
  Cumhuriyet'e doğru giderken Milli Mücadelede bir çok adım atıldı. 23 Nisan 1920'de TBMM'nin açılışı bunun ilk adımıydı. 29 Ekim 1923'e giderken halifelik ve saltanat kaldırıldı. Bunlarının sonunda Milli Mücadele verirken, her zaman "Milli egemenlik" vurgusunu yapan Mustafa Kemal Atatürk'ün büyük eseri 29 Ekim 1923'te gerçekleşti.
  Cumhuriyetimiz 97 yaşında. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda ikinci yüzyıla doğru gidiyoruz. Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.
     
Sohbet Kolay Sohbet Sohbet Kolay Sohbet Chat ekolay Kolay Chat Tarz Sohbet Sohbet Kolay Sohbet kolay chat