Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  livacan
  Mesaj
  5
  Konu
  5
  Üye Avatarı

  Mesaj:5

  Konu:5

  Aldığı Beğeni:0  Herkese merhaba. Size çok üzüldüğüm bir konudan bahsetmek/danışmak istiyorum. Ben ilk defa üç ay önce köpek sahiplendim. Öncesinde hep kedi bakardım fakat bahçeli bir eve geçince köpekte sahiplenelim dedik. Neyse aldık köpeğimizi, çokta sevdik. İki yaşında bir bebek. Son zamanlarda köpeğim hastalandı. Veterinere götürdük gençlik hastalığına yakalanmış olabileceğini söyledi. Ama bir kaç test vs yapılacak. Ben hep kediler ile haşır neşir olduğum için köpeklerin dilinden yeni yeni anlamaya başladım. İnternetten araştırdım gençlik hastalığı nasıl bir şey falan diye (bilmeyenler için araştırdım, ekliyorum) çok zor bi hastalıkmış. Köpeği bu hastalığa yakalanan varsa lütfen beni de bilgilendirsin. Şimdiden teşekkür ediyor, yorumlarınızı bekliyorum.


  GENÇLİK HASTALIĞI NEDİR?
  Köpek gençlik hastalığı yavru veya yetişkin köpeğinizin kötü bir öksürük ve ishale yakalanmasına neden olabilen ciddi bir viral hastalıktır.
  Bazı durumlarda köpeklerde ölümcül zatürre ve hatta felç bile görülebilir.


  KÖPEKLERDE GENÇLİK HASTALIĞI BELİRTİLERİ NELER?
  Köpek gençlik hastalığı olan bir yavru veya yetişkin köpekte çeşitli belirtiler görülür.
  Köpek gençlik hastalığı farklı şekillerde görülebileceği için çoğu zaman tanı koymak zordur. Genel olarak belirtiler:
  Yüksek ateş
  İshal ve sindirim sorunları
  Ani kusma
  Uyuklama
  Depresyon
  İştah kaybı
  Hapşırma, öksürme ve solunum sorunları
  Göz, deri veya sinir problemleri


  KÖPEK GENÇLİK HASTALIĞINA NE YOL AÇAR?
  köpekler de gençlik hastalığı, enfekte olmuş köpeklerden hapşırma ve öksürme yoluyla veya idrar, kan veya tükürük ile doğrudan temas yoluyla geçer. Aynı zamanda su veya yemek kaplarının paylaşımı yoluyla da geçebilir. Aşılarını zamanında yaptırmaya, mama ve su kaplarını muhafaza etmeye çalışmalısınız. Aksi takdirde bulaşması çok olası bir durum haline gelir.
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.