Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  7.951
  Konu
  7971
  Üye Avatarı

  Mesaj:7.951

  Konu:7971

  Aldığı Beğeni:0  Ataturkun Oğretmenler ile ilgili sozleri oğretmenlerle ilgili sozler ataturkun oğretmenlerle ilgili sozleri ataturk sozleri ataturkun kısa ataturk un
  « Dunyanın her tarafında oğretmenler insan topluluğunun en fedakar ve saygıdeğer unsurlarıdır. »  01. 03. 1923.  « Yeni kuşak, en buyuk cumhuriyetcilik dersini bugunku oğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri oğretmenlerden alacaktır. »  (1924)

  « Oğretmenler!... Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yuksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir. »  25.08.1924, Muallimler Birliği Kongresi Uyelerine.  « Oğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakÂr oğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır… »  25.08.1924, Muallimler Birliği Kongresi Uyelerine.  « Oğretmenler! Erkek ve kız cocuklarımızın, aynı suretle butun tahsil derecelerindeki talim ve terbiyelerinin pratik olması muhimdir. Memleket evlÂdı, her oğrenim aşamasında ekonomik hayatta verimli, etkili ve başarılı olacak surette donatılmalıdır.… »  25.08.1924, Muallimler Birliği Kongresi Uyelerine.  « Cumhuriyet sizden "fikri hur, vicdanı hur, irfanı hur" nesiller ister. »  25.081924, Muallimler Birliği Kongresi Uyelerine.

  « Sizin başarınız, Cumhuriyetin başarısı olacaktır »  25.08.1924, Muallimler Birliği Kongresi Uyelerine.  « …Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak oğretmenlerdir. Oğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet henuz millet namını almak yeteneğini elde edememiştir. Ona alÂlÂde bir kutle denir, millet denmez… »  14.10.1925, İzmir Erkek Oğretmen Okulunda.  « Oğretmenler her fırsattan istifade ederek halka koşmalı, halk ile beraber olmalı ve halk, oğretmenin cocuğa yalnız alfabe okutur bir varlıktan ibaret olmayacağını anlamalıdır. »  07.071927, Dolmabahce Sarayı, İst.Muallimler Heyetine Demec.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.
     
Sohbet Kolay Sohbet Sohbet Kolay Sohbet Chat ekolay Kolay Chat Tarz Sohbet Sohbet Kolay Sohbet kolay chat