Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  7.061
  Konu
  7067
  Üye Avatarı

  Mesaj:7.061

  Konu:7067

  Aldığı Beğeni:0  Uzun sure Show TV'de Lezzet Yolculuğu programını sunan Turgay Başyayla ekranlara ara vererek yeniden muzik hayatına geri dondu. Turgay Başyayla, 2008 yılında Burcu Başyayla ile evlendi. Mutlu bir beraberlik surduren ciftin 3 tane cocuğu bulunmaktadır. İşte Turgay Başyayla'nın hayatı ve kariyeriyle ilgili bilinmeyenler... TURGAY BAŞYAYLA KİMDİR?
  1976 yılında komuruyle meşhur Zonguldak şehrinde doğan Turgay Başyayla aslen Cankırılıdır. İlkoğretim ve Ortaokul eğitimini Cankırı'da tamamladıktan sonra universite eğitimi icin İstanbul’a gelen Turgay Başyayla, Doğu Akdeniz Universitesi Uluslar arası İlişkiler bolumu'nu başarılı bir şekilde bitirmiştir.
  TURGAY BAŞYAYLA’NIN KARİYERİ
  Turgay Başyayla’nın ilk albumu 200 yılında cıkmıştır. İlk albumu Nazlıcan adını taşıyan Turgay Başyayla Turkiye'de pek cok konsere imza attı. Turgay, Nazlıcan isimli albumuyle herkes tarafından tanındı.
  Şarkıcılığın yanı sıra halk oyunları konusunda da eğitim alan Turgay Başyayla Turkiye Buyuk Millet Meclisi icerisinde halk konseri gercekleştirmiştir. Bunu gecekleştiren ilk sanatcı olan Turgay Başyayla bir de Şizofren Aşk adını taşıyan filmde oyuncu olarak rol almıştır.
  2005 yılında Otel İstanbul adlı filmde rol alan unlu şarkıcı daha sonra “Anne ya da Leyla” adını taşıyan bir filmde oynamıştır. Aynı yıl temmuz ayında “Anne Yada Leyla” isimli sinema filmiyle devam etti. 2006 yılında bir donem filmi olan Harput Fatihi “Belek Gazi” filminde Belek Gazi'yi canlandıran Turgay Başyayla Arslan Kacar'dan sinema ve oyunculuk dersleri aldı.
  2008 yılında Kral Tv Muzik odullerinde yılın en iyi Turk Halk Muziği sanatcısı odulunu alan Turgay Başyayla, 2009 yılında televizyonculuk hayatına TRT – İNT ‘de “Sıla Turkuleri” programı ile başladı. Sevilen sanatcı daha sonra, 2008 – 2009 yıllarında “Turku Şiir Turkiye” ve 2015 yılında başladığı ve halen devam eden “Lezzet Yolculuğu” programlarını yapmıştır.
  Turgay Başyayla, 2008 yılında Burcu Başyayla ile evlendi.

  TURGAY BAŞYAYLA’NIN EVLİLİĞİ
  Turgay Başyayla 2008 yılında Burcu Başyayla hayatını birleştirdi. Başyayla ciftinin, Ali Azem, Omer Adin ve Mustafa Aren adında 3 oğlu var.
  TURGAY BAŞYAYLA’NIN ALBUMLERİ
  Turgay Başyayla'nın albumleri arasında; Nazlıcan, Ben Patlarsam Eğer, Oz, Yediveren, Saclarını Taramışsın, Sisteki Sesler ve Yedi bulunmaktadır. Turgay Başyayla albumleriyle pek cok dinleyiciyi mest etmeyi başarmış bir sanatcıdır.
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.