Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  7.061
  Konu
  7067
  Üye Avatarı

  Mesaj:7.061

  Konu:7067

  Aldığı Beğeni:0  Ebru Akel, Demet Akalın ve Alişan'ın sabah programına katılmasıyla birlikte yeniden gundemde yer alan isimlerden biri oldu. Bircok yarışmanın sunuculuğunu yaparak hafızalara kazınan Akel'in hatırı sayılır derecede hayranı bulunuyor. İşte Ebru Akel'in hayatıyla ilgili detaylar... EBRU AKEL KİMDİR?
  Ebru Akel, 1 Mart 1976 İzmir’de doğdu. Ablaları Deniz ve Şeniz’den sonra ailenin ucuncu kız cocuğudur. Yedi yaşında bale eğitimi almaya başladı. İzmir Gazi İlkokulu’ndan mezun oldu. 9 Eylul Universitesi Devlet Konservatuvarı Bale bolumunde ortaokul, lise ve universite eğitimi aldı.
  EBRU AKEL’İN KARİYERİ
  1996’da ilk oyunculuğunu Hic Bana Sordun mu adlı televizyon dizisinde gercekleştirdi. Ardından 1997’de Motor Life adlı televizyon programını sundu. 1998’de Eltiler dizisinde yer aldı.1998’de BRT’de yayınlanan Sihirli Ayna isimli moda programını sunmaya başladı ve 2000’e kadar devam etti. Ayrıca 1998-2000 arasında donemin ses getiren Star TV dizisi Kara Melek’te oynadı. 2000’de Benim İcin Ağlama, 2001’de ise Kumsaldaki İzler isimli iki dizide rol aldı.
  2001’de tekrardan sunuculuğa donen Akel, Hepsi Gercek isimli reality şovun dışında Best Model of the World gibi bircok guzellik yarışmalarını sundu.
  2003’te ise Turk televizyonculuğunda yeni bir donem olan evlilik programlarında sunuculuk yaptı. Show TV’de yayınlanan Ben Evleniyorum, Biz Evleniyoruz, Sevda Masalı, İkinci Bahar ve Gelinim Olur musun? adlı televizyon programlarını sundu. 2005’te Size Anne Diyebilir miyim? adlı programla 8,5 saat boyunca canlı yayında sunuculuk yapması kariyerinde bir rekor kırmıştır. Bunun dışında Gonullerde İkinci Bahar adlı bir başka evlilik programını sunmuştur.
  2005’te Loreal ile anlaşma yapan Akel, 2 yıl boyunca sac modelliği yaparak uluslararası anlaşma imzalayan ilk Turk model oldu. Bunun dışında bircok reklam filminde yer aldı.
  2005’te Hayaller Gercek Oluyor isimli Kanal D yarışmasını sundu. Ayrıca başrollerini Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Altan Erkekli, Tolga Cevik ve Ozgu Namal’ın paylaştığı Organize İşler isimli sinema filminde “Nilufer” karakterini canlandırmıştır. 2005 yılında Cem Davran ile başrolunu paylaştığı İlk Goz Ağrısı dizisinde rol aldı. 2006’da ise başrollerini Kadir İnanır, Melisa Sozen ve Kaan Urgancıoğlu’nun paylaştığı, ATV’de yayınlanan Azap Yolu isimli dizide onemli bir rol oynadı.
  Oyunculuğun yanında sunuculuğu da surduren Akel, 2006 ve 2007’de iki sezon boyunca ATV’de yayınlanan Oryantal Star adlı yarışmayı sunmuştur
  2008’de Abdullah Oğuz’un yapımcısı ve yonetmeni olduğu Sıcak isimli sinema filminin başrollerini Cem Ozer, Gurgen Oz ve Hazım Kormukcu’yle paylaştı. 2010-2011 yılında Star Tv de yayınlanan Kucuk Sırlar dizisinde ‘Biricik’ rolunu canlardırdı. ATV’de yayınlanan, başrollerini Duygu Yetiş, Kenan Ece ve Larissa Gacamer’in paylaştığı Krem isimli dizide onemli bir rol oynadı. 2015’te ise Show TV’de yayınlanan Bu Tarz Benim adlı yarışmanın 2. sezon sunuculuğunu yapıyordu ancak yarışmanın bitmesi uzerine yarışmadaki sunuculuğu bıraktı.
  Şu sıralar Show TV ekranlarında yayınlanan “Kendine İyi Bak” programıyla izleyenlerin karşısına cıkmaya devam ediyor.
  Son guncelleme: 10:46 - 16.09.2020
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.