Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.635
  Konu
  4622
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.635

  Konu:4622

  Aldığı Beğeni:0  Model Didem Soydan, ozellikle Larissa Gacemer'e yapılan cirkin yorumlarla cok ciddi bir boyuta taşınan sosyal medya yorumlarını ve takipcilerin cirkin paylaşımlarını masaya yatırdı ve başta yakın dostlarını olmak uzere unlu isimleri uyardı.
  Unlu isimlerin sosyal medya hesaplarına gelen cirkin yorumlar zaman zaman gundeme geliyor. Bunun bir orneğini son olarak Larissa Gacemer’de yaşadık. ‘Neden cocuğun olmuyor?’ şeklinde son derece gereksiz ve saygısız mesajlara maruz kalan Larissa, sosyal medya hesabından bir video paylaşmış ve ne kadar incindiğini gozler onune sermişti.
  Bu paylaşım sonrasında takipcilerin yaptıkları bu cirkin ve saygısız yorumlar yeniden gundeme geldi. Pek cok unlu isim kendilerine yapılan saygısız yorumları ifşa etme yoluna giderken Didem Soydan yaptığı paylaşımla cozumun paylaşımları yoruma kapamak olduğunu yazdı.
  Instagram hesabının hikaye bolumunden uzunca bir yazı paylaşan ve icinde de son derece sert ifadelerde bulunan Soydan, kendini korumanın doğal bir hak olduğunu soyledi unlu isimlere cağrıda bulundu.
  İşte Didem Soydan’ın dikkat ceken o satırları:
  *Tam dort bucuk senedir yorumlarım kapalı ve sınırlandırılmış durumda. Hicbir marka icin yorumlarımı acmadım ısrar eden marka olursa gerekirse işi geri cevirdim ama yine de acmadım. Ve ne like’larım duştu ne takipcim azaldı. Ha yorum yapamadığı yani kotuluğunu, hasetliğini, pisliğini, hadsizliğini sayfaya yorum olarak akıtamayacak leş kişiler takipten cıktıysa da bunu kayıp değil tam tersi kazanc olarak gordum.
  *Sosyal medyayı kullanan ve kotu enerjilere maruz kalan tum arkadaşlarıma bunu tavsiye ettim. Sosyal medya cılgınlığı insanlarda oyle boyutlara ulaştı ki seninle bırak yanyana gelmeyi aynı şehirde ya da sokakta bile bulunmamış tonla manyak, sapık, hasta ve gerizekalı kişiler butun bu hallerini yorumlarda sergileme imkanı buldular ve bu imkana utanmadan ‘ELEŞTİRİ’ adını verdiler.
  *Hicbiri yaptıkları yorumlara cevap vermemizi kendimizi savunmamızı kaldıramadı. Bir insan olarak en doğal hakkın olan kendini savunmayı “Eleştiri kabul etmiyor” olarak yorumladılar.
  *Baktığımda kimse buna karşı cıkmadı. Senelerdir yaptığınız kariyer ve emek bu insanların insafına kalmış oldu itiraz etmediğiniz icin. Calıştığım markalara da hep bunu anlattım. ‘Ben takipci sayısından ibaret değilim’ gerekirse yuzbinler gitsin kalanlar bana yeter. Cunku seni gercekten takip edenler yorum yapma ihtiyacı hissetmiyorlar bunun en buyuk kanıtı da benim. Demem o ki cok fazla izin verdiniz bu hastalara… Onlar da anamız babamızdan tutun da genc bir kadına ‘sen niye cocuk yapmıyorsun, dol tutmuyor musun yoksa?’ diyecek kadar hadsiz, kotu ve leşler olarak yorum yapma hakkına sahip olduklarını sandılar.
  *Kapatın yorumlarınızı arkadaşlar! Bu insanları tanımıyorsunuz ve nasıl normal hayatta karşınızdakinin size kotu soz soylemesine izin vermiyorsanız bu mecrada da izin vermeyin. Takipci olmaları demek hayatınıza karışma, kufur etme, kotu sozler soyleme hakkı vermiyor.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.