Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  5.122
  Konu
  5109
  Üye Avatarı

  Mesaj:5.122

  Konu:5109

  Aldığı Beğeni:0  Teke yöresinin ölümsüz eseri "Hatcem" türküsünü orijinalinden uzaklaştırarak düzenleyen ve oyun havasına çeviren sosyal medya fenomeni Murat Övüç'e, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz tepki gösterdi.

  Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz "Denizin Dibinde Hatcem" turkusunu ilk once orijinalini caldırdıktan sonra basın acıklamasında bulundu.

  "BU TURKUNUN ASLINA UYGUN OLARAK BİR KEZ DAHA SOYLENMESİ GEREKİRDİ"


  Ercengiz, populer kultur uğruna bir turkunun daha kaybedildiğini belirterek; "Sevgili Yasin ve arkadaşları cağrıma kulak verdi, bu turkuyu biz aslına uygun olarak calalım dediler. Bu turku defalarca onemli halk muziği sanatcılarımız tarafından aslına uygun icra edilmiş olsa da bir kez daha soylenmesi ve calınması gerekirdi.

  "YUREĞİMİZ DAYANMADI"

  Populer kulturun bircok kulturumuzun varlığını tukettiği son donemde 'Hatcem' turkusunun de kurban edildiğini bir Burdurlu olarak gormeye yureğimiz dayanmadı. Tepkimizi de bu şekilde koymaya calıştık. Kulturel mirası sonraki nesillere aktarmak cok kıymetli ağıt havasında hazin bir aşk oykusunun bir oyun havasına dondurulmesine bizim tepkimiz de bugun bu şekilde oldu.
  "TURKİYE HALKINI KULTUR EZGİLERİMİZE SAHİP CIKMAYA DAVET EDİYORUM"

  Tum Burdur halkını Turk halk muziğine gonul vermiş tum Turkiye halkının turkulerimize kultur ezgilerimize sahip cıkmaya davet ediyorum." dedi.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.