Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  5.122
  Konu
  5109
  Üye Avatarı

  Mesaj:5.122

  Konu:5109

  Aldığı Beğeni:0  İstanbul'da iş insanı H.F.'nin cıplak fotoğraflarını cekerek şantaj yaptığı iddiasıyla 4 sanıkla birlikte yargılandığı davada 'şantaj' sucundan beraat eden 26 yaşındaki Sibel Demiralp, 'nitelikli yağma' sucundan ise 13 yıl hapis cezasına carptırıldı. 2016 The Queen of Eurasia Guzellik Yarışması ve 2017 Perfect Models Of Turkey Guzellik Yarışması birincisi manken Demiralp, Bolge İdare Mahkemesi'ne yaptığı itiraz uzerine tahliye edildi.
  MHP'den Kutalmış Turkeş'in sozlerine aynı sertlikte yanıt: Hem vefasızlık, hem terbiyesizlik yapıyor

  Son dakika: Cin koronavirus aşısının ilk fotoğrafını servis etti

  Ankara'da uyardığı vatandaşın saldırısına uğrayan polis memuru olduğu yere yığılıp kaldı  ŞANTAJ İDDİASIYLA TUTUKLANDI

  Mankenlik yapan Demiralp, 2017 yılının temmuz ayında, bir akrabası ve bir mankenin de aralarında bulunduğu 4 kişi ile birlikte İstanbul'da yaşayan iş insanı H.F.'nin cıplak fotoğraflarını cekip, şantaj yaptığı iddiasıyla tutuklandı.
  3 YIL SONRA TAHLİYE EDİLDİ

  İstanbul 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde acılan davada tutuklu yargılanan Sibel Demiralp, şantaj sucundan beraat ederken, 'Nitelikli yağma', 'Kişiyi hurriyetinden yoksun kılma' ve 'Kredi kartını kotuye kullanma' suclarından 13 yıl hapis cezasına carptırıldı. Diğer sanıklara da aynı suctan aynı miktarda ceza verilen dava, yapılan itiraz uzerine Bolge İdare Mahkemesi'ne gonderildi. İtirazla birlikte Demiralp'in avukatı, muvekkilinin tahliyesini istedi. Bolge İdare Mahkemesi de dosya uzerinden, gecen hafta tahliye kararı verdi. Dava dosyası halen Bolge İdare Mahkemesi'nde olan Sibel Demiralp, 3 yıl kaldığı Bakırkoy Kadın Cezaevi'nden serbest kalır kalmaz memleketi Adana'ya dondu.
  "TUZAĞA DUŞTUM"

  Kendisini taciz eden iş insanı H.F.'den kurtulmak icin yardım istediği akrabası Ş.S.'nin tuzağına duştuğunu one suren Demiralp, haklılığını anlatmaya karar verdiğini soyledi. Sibel Demiralp, "Beni taciz ettiğini mahkemede de soyledim, ancak kanıtım olmadığı icin iş insanına dava acılmadı. Surekli tacize uğruyordum, kariyerimi bitirmekle tehdit ediyordu. Bir sonraki aşamanın tecavuz olduğunu biliyordum. Akrabamdan yardım istedim. Sadece sahipsiz olmadığımı hissettirmek icin yardım istemiştim ancak daha sonra iki ateş arasında kaldım. Mağdurken suclu duruma duştum" dedi.
  "BENİ AİLEMLE TEHDİT ETTİLER"

  Sibel Demiralp olay gunu yaşananları ise şoyle anlattı:
  "Yardım istediğim Ş.S., H.F. zengin olduğu icin, kendi soylediklerini yaptırmak istedi. Beni ailemden birilerine zarar vermekle tehdit ediyordu. H.F.'nin tacizinden kurtulmak isterken Ş.S.'nin tehdidiyle karşı karşıya kaldım. Bir ateşte yanmak zorundaydım, ailemi tercih ettim. Ne isteniyorsa yaptım. H.F.'yi eve cağırdım. Yanımda kız arkadaşım vardı. H.F., eve geldikten sonra bana yaklaştı. Ben de Ş.S.'yi cağırdım. Daha sonra olaylar kontrolden cıktı. Ş.S. ve arkadaşları eve gelince, H.F.'yi de beni de darp ettiler. Bunu H.F. de ifadesinde soyledi. H.F.'den para istediler. Benim kontrolumde gelişmedi yaşananlar. H.F. benden de şikayetci oldu. Cıplak fotoğraflarını cekip, şantaj yaptığım iddiasından beraat ettim."
  "GOZ ONUNDE OLAN BİR KADINSAN BEDEL ODEMEK ZORUNDASIN"

  Aynı davada yargılanan diğer sanıkların halen tutuklu olduğunu kaydeden ve sosyal hayata adapte olmaya calıştığını dile getiren Demiralp, "Tekrar hayatımı yaşayabilecek miyim, bilmiyorum. Bundan sonra hep korku olacak. Beni zor bir surec bekliyor, cunku kadınım. Kadın olmak, zaten hayatla savaşmak demek. Eğer kadınsan, bir yerlere geliyorsan, bir yerlerde goz onundeysen mutlaka bir bedel odemek zorundasın. Bundan once cok ağır bedeller odedim, bundan sonra bitecek mi, tabii ki bitmeyecek. Buna benzer cok olay yaşayacağım. Kariyerime bundan sonra devam edeceğim. Hayallerimi calanlara inat bundan sonra cok daha başarılı olmayı planlıyorum. Namusumu koruduğum icin ozgurluğum elimden alınsa da asılsız, yuzlerce, binlerce iftiraya uğrasam da başım her zaman dik. Vicdanım her zaman rahattı. Bundan once kimseye boyun eğmedim, bundan sonra da eğmeyeceğim" şeklinde konuştu.
  "BİR AN ONCE NE OLACAKSA OLSUN İSTEDİM"

  Diğerlerinin İstinaf Mahkemesi'ne başvurarak hapis cezasına itiraz ederken, kendisinin 'Pişmanım' diyerek cezanın onanması icin mahkemeye başvurduğunu hatırlatılan Demiralp, "Kendimi artık ispatlayamayacağımı duşunuyordum ve surekli hayatımı mahveden iki tarafla da aynı mahkemede karşılaşmamak icin bir an once ne olacaksa olsun istedim. O an her şeyden vazgecmiştim. Zaten dışarı cıksaydım başıma daha kotu şeyler gelebilir diye de korkuyordum" dedi.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.