Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Muhabir
  Mesaj
  90
  Konu
  90
  Üye Avatarı

  Mesaj:90

  Konu:90

  Aldığı Beğeni:0  Geniz kanseri olan hastalar genellikle boyunda şişlik veya çift görme şikayetleri ile hekime başvurmaktadır. Erken evrelerde tedavi şansı yüksek olduğundan hastalığın erken tanısı önem taşımaktadır.Tümörün çevre dokulara yayılımının izlenmesi için radyolojik incelemelerin yapılması önemlidir.Tedavi nasıl yapılır?

  Geniz kanserinde ilk tedavi seçeneği ışın tedavisidir ve hastaların %70’inde ilk başvuruda servikal lenf nodu metastazı saptanmaktadır. Primer bölge tedavi edilirken boyun bölgesi de ışın tedavisi alanı içine alınır.Kemoterapi

  Geniz kanserini diğer baş boyun malignensilerinden ayıran farklı özelliklerden biri de yüksek oranda uzak metastazların görülmesidir. Işın tedavisinin yanı sıra uzak metastazların varlığında kemoterapinin kullanılması gündeme gelmiştir.

Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.