Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.769
  Konu
  4756
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.769

  Konu:4756

  Aldığı Beğeni:0  Malatya Turgut Ozal Universitesini daha once iki defa oğretim elemanı ilanlarında yarattığı gereksiz burokratik işlemlerden dolayı gundeme getirmiştik.
  17 Temmuz 2019 tarihli "Malatya Turgut Ozal Universitesi Adayları Şahsen Başvuruya Zorluyor" konulu haberimiz icin TIKLAYINIZ.
  13 Mart 2020 tarihli "Universite Şahsen Başvuru Almakta Israr Etmeye Devam Ediyor" konulu haberimiz icin TIKLAYINIZ. (Bu haber uzerine aynı gun universite yonetimi ilanı duzeltmiştir. Duzeltme haberi icin TIKLAYINIZ.)
  Bu defa, aynı universite tarafından 25 oğretim uyesi kadrosu, Resmi Gazete'de 29 Mart 2020 Pazar gunu yayımlanmıştır. Soz konusu ilanı incelediğimizde; Profesor, Docent ve Doktor Oğretim Uyesi adaylarından lisans, yuksek lisans ve doktora belgeleri ile docentlik belgelerinin "NOTER ONAYLI SURETLERİ"nin istenildiği gorulmektedir.  Universite bilmediği icin sizlerle paylaşalım. Yuksekoğretim Bilgi Sistemi (YOKSİS) aracılığıyla tum diplomalar e-devlet uzerinden "mezun belgesi" olarak alınabildiği gibi, aynı zamanda buradan alınan belgeler "karekodlu" olduğu icin teyit edilebilmektedir. İlave olarak, 2019 yılı sonu itibarıyla Universitelerarası Kurul Başkanlığı tarafından verilen docentlik belgeleri de e-devlet uzerinden alınabilmektedir.
  Gorulduğu uzere, ilana başvuracak adayları e-devlet sistemi varken, sokağa cıkmanın tehlikeli olduğu şu gunlerde notere yonlendirmek (universite hatada ısrar ederse şu konuda da uyaralım, noterlerde salgın sebebiyle nobet usulu calışıyor) akıl dışıdır!
  COVID-19 pandemisiyle mucadele kapsamında devletimizin her turlu tedbiri alarak kişilere mumkun olduğunca evde kalma uyarıları yaptığı bu donemde, işleri mumkun olduğunca kolaylaştırmak varken, aksine zorlaştırmak ve vatandaşa maddi anlamda kulfetler doğurmak buyuk yanlıştır!
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.