Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.668
  Konu
  4655
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.668

  Konu:4655

  Aldığı Beğeni:0  2020/5 (Sağlık Bakanlığı) KPSS tercihlerinde toplamda 17 bin 956 kontenjan yer alıyor. Başvurular 1 Nisan'da sona erecek.
  Ancak, bu alımlara her sağlık personelinin başvurmaması gerekiyor. Başvursa ve yerleştirilse dahi atama işlemleri yapılmamaktadır. Bir onceki alımda, Sağlık Bakanlığı universite hastanelerine yazı yazarak, halen calışmakta olanların bilgisini talep etmiş ve bu kişilerden şartları taşımayanların atamalarını yapmamıştır. İlgili yazı icin tıklayınız.
  Bu uygulama, Sozleşmeli Personel Calıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1. maddesine dayanmaktadır. Ustelik bu husus kılavuzun 8. sayfasında acık olarak yazmaktadır. Tıklayınız.
  Kimler başvuru yapmamaz, kimler yapabilir?  1- Universite hastanelerinde calışan sozleşmeli sağlık personeli, 2020/5 KPSS tercihlerinde yer alan aynı unvana başvuru yapamaz. Orneğin universite hastanesinde hemşire olan, 2020/5 KPSS'de yer alan hemşire pozisyonuna başvuru yapamaz.
  2- Ozel sağlık kurumlarında calışan sağlık personeli ise 2020/5 KPSS tercihlerine başvuru yapabilir. Bunlardan yerleşmeye hak kazananların atamaları 3 ay sonra yapılacaktır. Bu husus, 30 Mart 2020 tarihinde yayımlanan Genelgenin 10. maddesinde yer almaktadır.
  Tercihte bulunacak adaylar, https://kpss.memurlar.net/kpssrobotu/2020/5/ adresindeki "KPSS Robotunu" kullanabilir.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.