Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  MimarMühendis
  Mesaj
  86
  Konu
  86
  Üye Avatarı

  Mesaj:86

  Konu:86

  Aldığı Beğeni:0

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (2019- KPSS) Alan Bilgisi 2. ve 3. Oturumu 20-21 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşti.

  KPSS'nin Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 28 Temmuz saat 10.15'te uygulanacak. ÖABT İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği Alanı Sınavı ise aynı gün 14.45'te düzenlenecek. ÖSYM takvimine göre sınav sonuçları, 29 Ağustos'ta açıklanacak. Sonuçlar öncesinde bir tahmin yürütmek isteyen memur adayları, soru ve cevapların yayımlanmasını bekliyor. Peki, KPSS soruları ve cevapları ne zaman yayımlanır?

  SORULAR - CEVAPLARI NE ZAMAN YAYIMLANIR?

  KPSS Alan Bilgisi soru ve cevapları hakkında ÖSYM'den yapılan net bir açıklama yok. ÖSYM sınav takviminde sonuçların açıklanacağı tarihte yer aldı. Kurumdan yapılan açıklamaya göre sonuçlar ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sayfası üzerinden 29 Ağustos'ta açıklanacak.
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.