Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.668
  Konu
  4655
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.668

  Konu:4655

  Aldığı Beğeni:0  4 Mart 2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan yonetmelik değişikliğiyle, Hakimler ve Savcılar Kuruluna memur alımları, KPSS yonetmeliği kapsamı dışına cıkarıldı.
  Yonetmeliğin kapsam maddesinde yer alan hukum gereğince, şu kurumlara yapılacak memur alımlarında, KPSS yonetmeliği hukumleri uygulanmamaktadır.
  - Adalet Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı Musteşarlığı ile İcişleri ve Dışişleri Bakanlıklarının Bakanlık Teftiş Kurulları,
  Jandarma Genel Komutanlığı ve Askeri Adalet Teftiş Kurulları,
  Kaymakam adayları,
  Dışişleri Bakanlığı aday meslek memurları, aday konsolosluk ve ihtisas memurları,
  Yurtdışı Turkler ve Akraba Topluluklar uzman yardımcıları,
  İletişim uzman yardımcıları ve
  657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun değişik 1 inci maddesinin ucuncu fıkrasında sayılanlar ile Devlet senfoni orkestraları ve Devlet Klasik Turk Muziği Korosu sanatcıları.
  Duzenleme bağlamında, HSK'ya memur alımlarının nasıl olacağı ayrı bir yonetmelikle duzenlenecektir. Yayımlanacak olan bu yeni yonetmelikte, muhtemelen KPSS yerine yazılı ve sozlu sınavla HSK'ya memur alımı yapılacağı yonunde duzenleme yer alacaktır.
  Kamu Gorevlerine İlk Defa Atanacaklar Hakkında Genel Yonetmelikte Değişiklik
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.