Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.668
  Konu
  4655
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.668

  Konu:4655

  Aldığı Beğeni:0  Adalet Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı ile kapsamlı bir eğitim ve oğretim işbirliği protokolu imzalamaya hazırlanıyor.
  İki bakanın 9 Mart Pazartesi gunu imzalayacağı işbirliği protokolu cercevesinde Adalet Bakanlığı cezaevlerinde annesinin yanında kalan 3-6 yaş grubu cocuklar icin kreş ve anaokulu, cezaevlerindeki hukumlu ve tutuklu cocuklarla gencler icin lise ve meslek lisesi kuracak. Ayrıca acık cezaevlerinde ve cocuk eğitimevlerinde bulunan hukmululerin yararlandığı mesleki eğitim merkezine devam etme imkanına kapalı cezaevlerinde bulunan tutuklu ve hukumluler de kavuşacak.
  Protokol kapsamında işyurtlarındaki hukumlu ve tutukluların kurum icinde 4 yıla kadar orgun eğitim veren mesleki eğitim merekzinde hem calışıp hem de eğitimlerini tamamlamaları ve burada lise bitirme fark derslerini de gorerek aynı zamanda lise diploması almaları sağlanacak.
  BİNLERCE HUKUMLU FAYDALANACAK  Protokol kapsamında acık ortakokul ve acık lise programına devam edecek tutuklu ve hukumlulerin, okudukları temel dersler icin 'Destekleme Yetiştirme Kursları' acılması, her bir ders icin ceza infaz kurumuna gelecek branş oğretmenlerinin yuz yuze eğitim vermeleri ve boylece orgun yontem uygulanarak eğitim oğretim kalitesinin artırılması sağlanacak.
  İmzalanacak protokol cercevesinde ceza infaz kurumlarındaki hukumlu ve tutuklulardan yaklaşık 60 bininin mesleki eğitim merkezlerinde, 40 bininin diğer oğretim programlarından aktif olarak faydalanacağı ongoruluyor.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.