Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.769
  Konu
  4756
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.769

  Konu:4756

  Aldığı Beğeni:0  Bilindiği ve memurlar.net'te sıkca yer aldığı uzere bir kadroya atama yapılabilmesi icin once boş kadro olması, sonra atama izninin bulunması gerekmektedir. Boş kadro ihdasları genel olarak kanunla ve Cumhurbaşkanlığı'nın dolu/boş kararnameleriyle, atama izni ise Cumhurbaşkanlığı kararıyla dağıtılmaktadır.
  Dağıtılan atama izinleri, tumuyle KPSS ile alım yapılacağı anlamına gelmemektedir. Zira atama izinleri sadece KPSS ile alımlarda değil, istifa sonrası donmek isteyen memurların atamalarında ve naklen gecmek isteyen memurların atamalarında da kullanılmaktadır. Bu bağlamda, bir kuruma 100 adet atama izni verilmiş ise bunun ne kadarının KPSS ile ilk defa atama, ne kadarının nakil, ne kadarının istifa sonrası donuş ile olacağına, kurumun kendisi karar vermektedir.
  Gecen hafta Strateji ve Butce Başkanlığı 2. atama izinlerinin dağıtımını yapmış ve 24 Mart 2020 tarihinde web sitesine koymuştur. Tıklayınız.
  Ancak, gec calışmasıyla bilinen Aile, Calışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bu durumu medya kuruluşlarına 7 gun sonra gecebilmiştir. Medyada bugun yer alan haber, gecen hafta memurlar.net'te yer almış olup yeni bir haber değildir. Memurlar.net'teki haber icin tıklayınız.  Diğer taraftan, atama izinlerine ilişkin olarak medya kuruşlarının tercih ettiği "Kamuya 6.219 personel ataması yapılacak" şeklindeki başlıklar da doğru değildir. Zira atama izinleri, yukarıda da belirtildiği uzere, sadece KPSS ile alımlarda değil, istifa sonrası donmek isteyen memurların atamalarında ve naklen gecmek isteyen memurların atamalarında da kullanılmaktadır.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.