Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.769
  Konu
  4756
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.769

  Konu:4756

  Aldığı Beğeni:0  OSYM Başkanlığı, yaptığı acıklamalarda, bazı sınavların tarihlerini ertelediğini belirtti.
  Bu acıklamalarda, yeni sınav tarihleri de duyuruldu.
  Ancak, daha once sınav giriş yerlerini secen adaylar, yeni sınav tarihi doneminde aynı yerde olmayabileceğini belirtmektedir.
  OSYM Başkanlığı, koronavirusten dolayı yaptığı bu uygulamada, isteyen adaylara, sınav başvurusu iptali, sınav merkezi değişikliği veya ucret iadesi seceneği sunmalıdır.  Bu konuda memurlar.net'e ulaşan taleplerden bir ornek şu şekildedir:
  Merhaba iyi akşamlar, Osym'nin 2020 yılında yapacağı bazı sınavların salgın hastalığa bağlı oşarak ertelenmesinden oturu sınav merkezi değişikliği hakkı vermesi gerekiyor. Orneğin 3 mayıs 2020 de yapılacak olan ALES/1 tarih olarak 16.08.2020 ye ertelendi. Universite son sınıf oğrencisiyim okulum kapandı. Evime donmek durumunda kaldım.Kendi memleketimde Ales'e girmek istiyorum. Bu onemli bir konu Osym ertelenen sınavlar icin Sınav Merkezi değişikliği izni vermelidir.Yoksa benim gibi bircok aday mağduriyet yaşayacaktır. Saygılar
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.