Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Lazer İle Vajina Daraltma

Gorkem

Magazin.biz.tr
Katılım
31 Ara 2019
Mesajlar
632
Son yıllarda genital estetik operasyonların sayısı oldukça artmıştır. Kadın yaşadığımız yüzyılda sadece eş, sadece anne değil, aynı zamanda güzel bir eş ve güzelliğini koruyan bir anne olmak ister. Diyetine dikkat eden, cildini koruyan kadın aynı zamanda yaşlanmaya karşıda mücadelesini sürdürür. Gerekli olursa estetik operasyonlara da açıktır.Genital estetik operasyonlar arasında labioplasti sık yaptığımız önemli ameliyatlardan biridir. Ancak teknik oldukça önemlidir. Çünkü bedenimizdeki her yapının bir fonksiyonu mevcut. Görsellikte ki değişiklik aynı zamanda fonksiyonuda iyileştirmeye yönelik olmalıdır. Bu nedenle önemli bir ayrıntı anatomiye hakim olmak, hem estetik hem de fonksiyonel bir iyileşme sağlamaktır.Kadının Dış Genital Yapısı ve Yer Alan Organlar1-mons pubis: Göbek altında yer alan ve ergenlikle artan kıllar ile kaplı tümsek kısımdır. Bu kabarıklık, mons pubisin yağ dokusundan zengin bir yapı olmasından kaynaklanır.2-labia majör: Dış dudaklar olarak da bilinir. Vajina girişinin her iki yanında sağlı sollu yer alan yapıların en dışındaki kısımdır. Dış yüzü kıllar ile kaplıdır. Çok sayıda ter ve yağ bezi içerir. Çocukluk döneminde yapısal olarak yassı olup, ergenlikle beraber daha kabarık bir görüntü alır. Bu kabarıklığı veren yağ dokusudur.3-labia minör: İç dudaklar olarak da bilinir. Vajina girişinin her iki yanında bulunan deri kıvrımıdır. Boyutları her kadında farklıdır. Vajina girişinin sağ ve sol yanında bulunan labiumlar arasında simetri olabileceği gibi, birbirinden tamamen farklıda olabilir.[h=2]Labioplasti Operasyonu [/h]İç dudakların sarkık, normalden büyük, kırışık ve koyu renkli olması, bir çok kadının hoşlanmadığı bir görüntüdür. Labioplasti operasyonu amacıyla gelen hastanın beklentileri;
  1. Her iki labiumun simetrik olması,
  2. Küçük dudaklarda ki kırışık alanların giderilmesi,
  3. Bikini, tayt, beyaz renk pantolon giyiminde daha da sık görülen genital bölgede ki kabarıklık çoğunlukla kadını rahatsız eder. Bu görüntüden kurtulmak isteyen ve giyiminden ödün vermek istemeyen birey de genital estetik operasyonuna başvurur.
  4. Özellikle büyük ve sarkık dudaklar iç çamaşırına sürtünme nedeniyle kadında rahatsızlık hissi yaratır.
  5. Cinsel birleşme sırasında penisin girişine engel olan küçük dudaklar kadının acı hissetmesine neden olur.
  6. Büyük ve asimetrik küçük dudaklar etkisiyle klitorisin uyarılması gecikebilir hatta uyarılamayabilir. Bu durum orgazm olmada bile güçlük yaratır.
  7. Büyük, sarkık dudaklar nedeniyle vajinanın sürekli nemli kalması, sık tekrarlayan vajinal enfeksiyonlar ve idrar yolu enfeksiyonlarını arttırır.
[h=2]Labioplasti Operasyonu Sonrası[/h]Hastamız operasyon sonrası oldukça mutlu ve memnundur bedenindeki değişiklikten. Operasyondan yaklaşık 24 saat sonra hastamız sosyal hayatına dönebilir. Ortalama iyileşme süreci 3-4 gün dür. Ancak bu sürede sadece hafif hassasiyet ve dikişlerin iyileşmesine bağlı kaşıntı yanma olabilir. Operasyon sonrası hastalarımızdan istediğimiz en önemli yardım genital bölge temizliğine dikkat edilmesidir. İyileşme sürecinde cildi tahriş etmeyen antiseptik solüsyonların kullanılmasını öneririz.[h=2]Labioplasti Sonrası Cinsel İlişki [/h]Operasyondan bir gün sonra normal hayatına devam eden hastamızdan ortalama 20-25 gün kadar ilişkiye girmemesini öneririz. Bu süre dikişlerin iyileşmesi için geçen zaman dilimidir. Bu sürenin ardından kadının kendine güveni ve kendi bedenini beğenmesi arttığı için cinsel haz da artar. Artan haz duygusu cinsel isteği de arttırır.[h=2]Labioplasti Operasyonu Bakire Olan Genç Kadında Yapılabilir mi?[/h]Labioplasti vajinal kanalın çıkış kısmında yer alan kızlık zarından bağımsız yapılan bir operasyondur. Labiumlar kızlık zarının dış kısmında bulunur. Ve yapılan operasyon kızlık zarına zarar vermez. Bu nedenle bir çok genç kadın ilişkiye girmeden bu operasyonu olmak isterSon Not Bizden Kadınlara; Genital estetik operasyonlar ile ilgili bilgilerin artması, kadının hekime ulaşma olanağının kolaylaşması bu operasyonlara ilgiyi arttırmıştır. Özellikle genç kadınların labioplasti operasyonu sırasında kızlık zarının zarar görebileceğiyle ilgili endişelerinin giderilmesi hastayı rahatlatır.Daha önce doğum yapmış ve ilerleyen yaş, menapoz, genetik gibi nedenlerin de etkisyle oluşan vajinada genişlik, idrar kesesinde sarkma gibi sorunlar da yapılan vajinal daraltma operasyonları ,labioplasti ile birliktede yapılabilir.