Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Katarakt Cocuk Goz Sağlığını Da Tehdit Ediyor

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Katılım
28 Mar 2019
Mesajlar
7,951
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
Op.Dr.Atilia Kuşcu ile Tamer Arıkan, daha cok yaşlı hastalığı olarak bilinen kataraktın yeni doğan bebeklerde dahi gorulme olasılığının bulunduğunu acıkladılar Toplumda daha cok yaşlı kesimin hastalı olarak bilinen kataraktın yeni doğan bebeklerde dahi gorulebileceğini soyleyen Op.Dr.Kuşcu, "Evet yanlış duymadınız, Katarakt cocuklarda dahi gorulebilir. Anne karnında başlayabilir.
Onun icin yeni doğan bebeklerinizi mutlaka bir goz doktoruna goturun. Cunku cocuk gozunun kaydığını, bozulduğunu bilemez. Butun insanları kendisini gibi goruyor zanneder. Aileler bunu ihmal etmesin" diye konuştu.

Katarakt ameliyatının artık eskisi kadar zor olmadığını belirten Op.Dr.Tamer Arıkan ise artık yeni teknolojiyle kataraktın cok daha kolay ameliyat edilebildiğini soyledi. İsparta'nın bu konuda cok şanslı olduğuna dikkat ceken Arıkan, "Bu bolgede 2000'li yıllarda FAKO yontemini ilk başlatan doktorlar biziz. O zaman Devlet Hastanesinde gorev yapmaktaydık. Bugun dunya bu yontemi kullanıyor. Cunku daha kucuk kesi ile daha iyi sonuc alınabiliyor" acıklamasında bulundu.