Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Facebook yakında, Messenger, Instagram ve WhatsApp uygulamaları arasında çapraz sohbete izin verecek

Magazzzino

Moderatör
Katılım
10 May 2019
Mesajlar
86
Facebook-yakinda-Messenger-instagram-ve-WhatsApp-uygulamalari-arasinda-capraz-sohbete-izin-verecek110340_0.jpg


Bu yılın başlarında sosyal medya devi Facebook'un, sahip olduğu platformları birleştireceği söylentileri yayılmıştı. Bu duyumlara paralel olarak şirket bu durumu doğrulamış ve bünyesindeki Messenger, Instagram ve WhatsApp uygulamalarının birbirlerine entegre şekilde çalışacağı bir projeye başlamıştı.

Karmaşaya yol açıp açmayacağı merak konusu


Gelen haberlere bakılırsa, bu birleştirme projesi ilk meyvelerini vermeye başlıyor. Facebook'un bu günlerde düzenlenen F8 Geliştirici Konferansı'nda Messenger'ın tüketici ürünü başkanı Asha Sharma, kullanıcıların yakın bir zaman içinde Messenger, Instagram ve WhatsApp uygulamalarından, birbirlerine çapraz bir şekilde mesaj gönderebileceklerini duyurdu.

Facebook-yakinda-Messenger-instagram-ve-WhatsApp-uygulamalari-arasinda-capraz-sohbete-izin-verecek110340_1.jpg


Bu yenilik, bir uygulamada birden fazla platformdan gelen mesajların yönetilebileceği anlamına geliyor. Sharma, çapraz mesajlaşma özelliğinin tam olarak nasıl uygulanacağınadair bir bilgi paylaşmadı. Şimdilik en merak edilen konu, bu durumun bir karmaşaya yol açıp açmayacağı ve kullanıcı deneyimini ne kadar ileri seviyeye taşıyacağı yönünde. Bunun için de projenin kullanıma sunulmasını beklemekten başka bir seçeneğimiz yok.