Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bilgisayar Gozlere Zarar Veriyor

Magazin Editor

Magazin Habercisi
Katılım
28 Mar 2019
Mesajlar
7,951
Web sitesi
www.magazin.biz.tr
Gerek iş hayatında gerek ozel hayatta bilgisayarın cok onemli yeri var. Bu gelişmiş teknolojinin sağlığımıza zarar vermemesi imkansız. Bilgisayarın en cok zarar verdiği organ ise gozler.
Bilgisayar kullanımına bağlı olarak en cok şikayet edilen konu goz yorgunluğu. Bilgisayar başında uzun sure geciren kişilerin yorgun ve ağrılı gozler, bulanık gorme, gozlerde yanma, kuruluk hissi ve gozlerde sulanma, cift gorme, ışığa karşı hassasiyet,baş ağrısı belirtilerine sahip olabilirler. Bunların goz yorgunluğunun işaretcisi olması muhtemel.
BİLGİSAYAR ONEMSENMEYEN PROBLEMİ ORTAYA CIKARIR
Bilgisayar kullanmak cok aşırıya kacmadığınız surece gozlerinizi bozmaz, sadece o zamana kadar onemsenmeyen ya da fark edilmeyen kusurun ortaya cıkmasına sebep olur. Bu durumda yapılması gereken ilk şey goz doktoruna gidip problemin ne olduğunu oğrenmek, bu sorunu cozmek icin gozluk ya da lens kullanmak. Bu aracların numarası eğer yeterli değilse goz yorgunluğuna sebep olabilir.
ONLEM ALINMASI GEREKİR
Gozler yorulduğunda size bir takım sinyaller gonderir. Boyle durumlarda biraz dinlenmeli gozlerinizi kapatmalısınız. Mumkunse bilgisayarda gecirdiğiniz sureyi kısıtlamalısınız. Eğer kişide goz kuruluğu varsa mutlaka gozyaşı damlası kullanılarak giderilmelidir.


Kaynak : Hurriyet