Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  MimarMühendis
  Mesaj
  86
  Konu
  86
  Üye Avatarı

  Mesaj:86

  Konu:86

  Aldığı Beğeni:0  Yaratıcı olmak uykusuzluk sorununu çözme, engellerle başa çıkma konusunda size kolaylık sağlar.

  Yaratıcılığınızın sınırlı olduğunu düşünüyorsanız, ufkunuzu genişletmenin tam zamanı... Yaratıcı olmak uykusuzluk sorununu çözme, engellerle başa çıkma konusunda size kolaylık sağlar. Yeterince ilginç biri olabilirsiniz ama yaratıcılığın sınırları yoktur. Hep daha ileri gidebilirsiniz.

  Televizyon izlemeyi bırakın

  Televizyon zihninizi uyuşturur. Size zihninizi yormamak, düşündürmemek üzere bilinçaltı mesajlar gönderir. Yaratıcılığınızı artırmak bir yana, varolan yaratıcılığınızı da köreltir.

  Yürüyüş yapın

  Süresi size bağlı. İster 15 dakika olsun, isterseniz bir saat. Ne kadar olursa olsun yürüyüş yapın. Etrafınızdaki görüntüleri kayda alın. Etrafınızdakileri olduğu gibi kabul edin ve izlemenin keyfini çıkarın. Muhtemelen bir sürü yaratıcı fikirle dolacaksınız.

  Evde dans edin

  Komik duruma düşmeyi umursamayın, eğer gerekiyorsa komik duruma düşün. Dans etmek egzersiz yapmak gibidir. Endorfin salgılamanıza ve mutlu olmanıza yardımcı olur. Bu da zihninizin yaratıcılık kapılarını ardına kadar açar.

  Sessiz olun

  Sessizliği dinleyin. Sessizliğin de kendine has bir sesi vardır. Belki güneşin doğuşunu izleyebilirsiniz. Kendinize sessiz bir gün yaratın. Telefonunuzu kapatın, televizyonu, radyoyu ve gerekirse tüm iletişim araçlarını kapatın. Kendinize zaman ayırın.

  Oyun oynayın ve numara yapın

  Oyun oynadığınız zaman zihniniz keşfetmeye başlar ve bilinçaltınız harekete geçer. Hayal gücünüzü çalıştırın ve beş sene sonra nerede olduğunuzu gözünüzün önünde canlandırın. Detayları yazın. Duygularınızın, düşüncelerinizle etkileşimde olduğuna emin olun.
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.