Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  MimarMühendis
  Mesaj
  86
  Konu
  86
  Üye Avatarı

  Mesaj:86

  Konu:86

  Aldığı Beğeni:0  Sabah kalkıyorsunuz. Aynanın karşısında gününüzün ne kadar güzel geçeceğini fısıldayıp, gülümsüyorsunuz. Yolda trafik de yok. İşyerine giriyorsunuz ama o da ne? İş arkadaşınız bütün motivasyonunuzu yok ediyor. Tek yaptığı, devamlı şikayet etmek, olumsuz konuşmak. Bu gibi tiplerin hayat enerjinizi yok etmesine izin vermeyin. İşte küçük ipuçları...

  İş arkadaşım bir felaket tellalı!

  -İş için gerekli olmadıkça negatif enerjili çalışanlarla vakit geçirmemeye çalışın.

  -Negatif biriyle mecburen çok zaman geçirmeniz gerekiyorsa, çizgileri baştan çizin. Olumsuz yorumlara katılmayın. İşler hakkında pozitif düşünmeyi tercih ettiğinizi belirtin.

  -Olumsuz iş arkadaşınızın mutsuzluğu işyerinde bir aksaklıkla tetiklenmiş olabilir. Güzin Ablacılık yapmak yerine arkadaşınıza, ona sıkıntı veren konuyla ilgili olarak yöneticisi ya da İK sorumlusuyla konuşmasını önerin.

  -Çalışma arkadaşınız bütün çabanıza rağmen sizi daraltmaya devam mı ediyor? Yöneticilerinizin ve İK’nın durumdan haberdar olmasını sağlayın. Bu durumu arkadan iş çevirmek olarak düşünmeyin. Yardım istemek hem sizin hem arkadaşınızın iş verimliliği artırmak için güzel bir fırsat olabilir.
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.