Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  MimarMühendis
  Mesaj
  86
  Konu
  86
  Üye Avatarı

  Mesaj:86

  Konu:86

  Aldığı Beğeni:0

  Minik bir çabayla gününüzün daha iyi geçmesini sağlayabilirsiniz.


  Hiç korkunç bir günün kurbanı oldunuz mu? Çorabınızın kaçtığı ya da üzerinize bir kuşun pisleyip bir de önemli bir toplantıya geç kaldığınız? Aşağıdaki önerileri dikkate alarak minik bir çabayla gününüzün daha iyi geçmesini sağlayabilirsiniz.

  Gülümseyin ve nazik olun
  Bu şekilde olumlu dalgalar yayarak etrafınızdakileri etkileyeceksiniz. İhtiyacı olanlara maddi ya da manevi yardım edin. Sizin enerjinizden destek alanlar yollarına daha kolay devam edeceklerdir. Siz pozitif oldukça etrafınızdakiler de iyi hissedecektir.

  Spor yapın
  Rahatlama, meditasyon ve kaslarınızı çalıştırmak için yoga yapabilirsiniz. Motive olmanız açısından uzman bir kişiden ders almak faydalı olabilir. Yogadan en çok zevk alacağınız zaman sabah güne başlarken ya da günün sonunda olacaktır. Pilatesi de vücudunuzu sağlıklı bir biçimde rahatlatıp gevşeten bir alternatif olarak tercih edebilirsiniz.

  İyi uyuyun
  Sabahları enerjik ve dinlenmiş olarak kalkmak için yeterli uyku çok önemlidir. Günde en az 8 saat uyumalısınız. Bilimadamlarının araştırmalarına göre günde 20 dakika daha az uyuyan bir öğrencinin notlarının gözle görülür biçimde düştüğünü biliyor muydunuz? Bu aynı zamanda konsantrasyon problemine, daha az enerji ve huzursuzluğa neden olur. Akşamları erken yatmak sabah erken kalkmaktan daha kolaydır. Denemeyi ihmal etmeyin.

  Güne bir bardak su ile başlayın
  Sabah kalkar kalkmaz vücudun su ihtiyacını gidermek güne daha iyi başlamanızı sağlarken cildinize de çok iyi gelir.

  Sabah kalkınca alınan duş size enerji verecektir
  Sevdiğiniz bir sabun, banyodan çıkınca kullanacağınız temiz bir havlu ile mümkünse kurutucu ya da kalorifer üzerinde ılınmış kıyafetler güne iyi başlamanızı sağlayacaktır.

  Kahvaltı günün en önemli öğünüdür, atlamayın
  Kahvaltı etmek size enerji verirken beyninizin de daha iyi çalışmasını sağlar. Kahvaltınızın içeriğini sık sık değiştirin farklı tatlara açık olun. Bu şekilde gününüze monoton başlamamış olursunuz.

  İyi vakit geçirmeye çalışın
  Arkadaşlarınızla buluşun, sohbet edin, gevşeyin. Hoşlandığınız şeyleri yaparak iyi vakit geçirin.

  Spontan olun
  Bazen yeni ve farklı bir şey yapmak gününüze heyecan katacaktır. Her gün bir diğerinin aynı olmak zorunda değil. Gününüzün olabildiğince farklı olmasını sağlayarak bundan keyif almaya çalışın. Heveslerinizi takip ederek gününüzü renklendirip heyecan katabilirsiniz.

  Olumsuzluklara çok takılmayın
  Her zaman sizi rahatsız ve sinir eden bir şey olacaktır. Bunları gözardı edin ve varlıklarını kabul edin. Olumlu ve iyi şeyler üzerinde yoğunlaşın. Sizi üzen kişiler ile sözleri kafanıza takıp kendinizi üzmeyin. Başkalarıyla kendinizi kıyaslamayın, bu sizi hayal kırıklığına uğratıp kendinizden hiçbir zaman memnun olmamanıza neden olur.

  Yapmaktan çekindiğiniz hatta korktuğunuz bir şeyi yapın
  Bu bungee jumping de olabilir, yeni tanıştığınız bir arkadaşı arayıp ona kahve içmeyi teklif etmek de. Bunu yaparak kendinizle gurur duyacak, ileride başka şeyleri yaparken daha cesur olduğunuzu göreceksiniz.

  Her zaman canınız istemese de herkese karşı iyi olun
  Bu etrafınızdakilere "Beni tanımaktan hoşlanacaksınız" sinyalini verecektir.

  Güleryüzlü olun
  Mutluluğunuz etrafınızdaki kişilere bulaşıp onları da etkileyecektir.

  Önceliklerinizi dikkate alın
  İlk önce yapılması gereken en önemli işleri bitirin, daha az önemlileri sonraya bırakın.

  Saygılı olun
  Olumlu davranışlarda bulunun, iyi insan olmak için uğraşın ve etrafınızdakilerin de duygu ve düşüncelerine önem verin.

  Sabırlı olun
  Bazen beklemek zor olsa da her şeyin bir zamanı var. Zaman zaman sabırsız olmak doğal olsa da, kendinizi sakinleştirip durdu
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.