Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  MimarMühendis
  Mesaj
  86
  Konu
  86
  Üye Avatarı

  Mesaj:86

  Konu:86

  Aldığı Beğeni:0

  Bazen eski inançlarımızın bize hizmet etmediğini görürüz ve yeni bir inanç geliştirmek isteriz.
  Ancak bu bazen kolay olmaz.
  Yeni bir inancı vücuda getirmenin en sağlıklı yolu, kısa, basit bir cümle ya da ifade oluşturmanızdır.


  Oluşturduğunuz ifade ile bilinçaltınızı yeniden programlamak mümkün.

  Kuracağınız cümle ne kadar temel bir inanç olursa etkisi de o kadar geniş çaplı olacaktır. Bu nedenle yeni inancınızı özenle ve dikkatle seçmeniz gerekecek.

  Daha doğrusu bu ciddi bir iş ve bu belirlediğiniz inançla bir ömür boyu yaşayacaksınız, buna hazır mısınız ?

  Örneğin sürekli başarısız olan bir insansanız, "Ben iş ve sosyal hayatımda her zaman başarılıyım." gibi bir cümle seçebelirsiniz. Yalnız dikkat edin bu inanç cümlesi, bazen de başarısız olmanın muhtemel faydalarından vazgeçtiğiniz anlamına gelir !

  Bu inanç, istediğiniz an tembellik yapamamak, hırslı olmamak, bazen başarısızlığa teslim olmamak anlamına da gelecektir.

  Bu yüzden inanç değişim çalışmalarında biraz titiz davranın ve kökten bir inancı değiştirmek yerine daha kolay, küçük bir adımla başlamak faydalı olabilir.

  İnançlarınızı değiştirmeye başladığınız an da hayatınız ciddi anlamda değişime uğrayacak ve artık siz eski hayatınızı, eski inancınıza bağlı tüm alışkanlıklarınızı bitirmiş olacaksınız.

  Gelin birlikte bir inanç değiştirme çalışması yapalım.

  Sessiz bir yere gidin gözlerinizi kapatın ve vücudunuzu gevşetin.

  Yeni inanç cümlenizi daha önce oluşturmuş olmanız gerekiyor.

  Yeni inancınızla ilgili kendinize harika bir senaryo hazırlayın. Mesela konu sağlık ise son derece sağlıklı, mutlu bir yaşam sürdürdüğünüze dair renkli, hareketli ve cıvıl cıvıl bir senaryo olsun bu.

  Ya da başarı ile ilgiliyse (başarının sizin için ne demek olduğunu daha önceden iyice sorgulamış olmalısınız, başarı = kariyer mi ? başarı = bolluk bereket mi ?) kendinizi başarılı bir insan olarak gördüğünüz yine renkli, hareketli ve cıvıl cıvıl bir senaryo hazırlayın.

  On beş boyunca gözleriniz kapalı şekilde ve yeni inanç cümlenizi sesli olarak söylerken, kendinizi sürekli bu senaryonun içinde görün. O anı yaşayın, o anki duygularınızı içinizde hissedin, durumu iyice içselleştirin.

  Oluşturduğunuz senaryoları da titizlikle seçmiş olmalısınız. Sizde heyecan, coşku ve neşe yaratacak duyguları oluşturan bir senaryo olmalı.

  Onbeş dakika boyunca bu durumda kalın ve seansı bitirip, yaşantınıza geri dönün.

  Bu ritüeli günde en az üç kez yapmalısınız. Mümkünse gece uyumadan önce, sabah uyanır uyanmaz bir de gün ortasında....

  21 gün bu şekilde çalışmaya devam edin ve bir hafta ara verip çalışmayı tekrarlamayın... Aynı şekilde 21 gün çalışmayı yapın ve bir hafta ara verin. Son kez 21 gün yapın ve tamamen bırakın.

  Sonuçlara inanamayacaksınız !

  Yeni oluşturacağınız inançlarınızın sizlere mutluluk getirmesi dileğimle.

  A. Nilgün Aktaş
  Kişisel Gelişim Uzmanı
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.
     
Sohbet Kolay Sohbet Sohbet Kolay Sohbet Chat ekolay Kolay Chat Tarz Sohbet Sohbet Kolay Sohbet kolay chat