Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Gizemli
  Mesaj
  133
  Konu
  133
  Üye Avatarı

  Mesaj:133

  Konu:133

  Aldığı Beğeni:1

  Eskişehir'de gezilmesi gereken yerlerden biri de Porsuk Çayı. Burası Eskişehir’in en hareketli ve en güzel yeri arasındadır. Bayatçık Deresi ve Kızıltaş suyundan beslenen Porsuk Çayı, Sakarya Nehri’nin en uzun koludur. Bu bölge Eskişehir‘in önemli turistik bölgesi olarak anılır. Porsuk Çayı Eskişehir’in sembolü haline gelmiştir. Buradaki gezintiniz sırasında mutlaka gondola binmelisiniz. Çayın şehir merkezine bakan tarafıysa adalar olarak isimlendirilmiştir. Bu bölge bir kaç mahalleyi de içinde barındırır. Kafe ve restoranlar Porsuk Çayı’nın etrafında yer almaktadır. Manzara eşliğinde bu mekanlarda çayınızı ve kahvenizi içebilirsiniz. Porsuk Çayı üzerinde bulunan köprüler Avrupa şehirlerindeki köprüleri aratmamaktadır.


  • Ulaşım: Porsuk Çayı’na tramvayın İsmet Paşa ve Çarşı durağında inerek ulaşabilirsiniz
  • Adres : Şeker Mahallesi/ 26120 MERKEZ

  Gondol ve Bot Seferleri : Porsuk Çayı’nda gondola binerek kısa bir Eskişehir turu yapabilirsiniz. Ortalama 20 dakika süren gezi keyifli olacaktır. Böylelikle çayın içinden geçerek şehri keşfe çıkmış olursunuz. Ayrıca gondolun yanı sıra bot seferleriyle de Porsuk Çayı’nda gezebilirsiniz Gondol fiyatlarına oranla daha ucuzdur.


  • Bot Seferleri : Haftaiçi 13.00–19.00 / haftasonu 13.00–20.00
  • Ücreti: 1,5 TL.
  • Not: Özel turlar da yapılmaktadır. Ücreti 3 TL'dir.
  • Porsuk Çayı Gondol Ücreti : Kişi Başı 15 TL'dir.
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.