Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.820
  Konu
  4807
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.820

  Konu:4807

  Aldığı Beğeni:0  Buyuk kucuk hemen hemen hepimizin severek tukettiği erik ısınan havalarla birlikte yavaş yavaş tezgahlarda yerini almaya başladı. İlkbahar ve yazın mujdecisi olan bu meyvenin insan sağlığına olan faydalarına inanamayacaksınız. Peki yeşil eriğin faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi gelir? Yeşil erik hakkında merak edilen her şeyi iceriğimizden bulabilirsiniz. İşte yeşil eriğin bilinmeyen faydaları...
  4 CEŞİDİ BULUNUYOR
  Erik genel olarak ulkemizin hemen hemen her bolgesinde yetişen bir meyvedir. Ama tadı her bolgede asla aynı olmaz. En guzel erikler yayalarda olgunlaşandır. Can, papaz, murdum ve tatlı urgan olmak uzere dort ceşidi bulunmaktadır.
  VİTAMİN BAKIMINDAN OLDUKCA ZENGİNDİR
  İcerisinde bol miktarda A, B1, B2, B3, B6, C, E vitaminleri bulunduruyor. Bunun yanı sıra karbonhidrat, potasyum, fosfor, sodyum, potasyum ve demir bakımından oldukca zengindir. İceirsinde barındırdığı yuksek sıvı sayesinde vucudun ihtiyacı olan suyun cok buyuk bir kısmının karşılanmasına da yardımcı olmaktadır.
  YORGUNLUK VE SAC DOKULMESİNE İYİ GELMEKTEDİR
  Erik demir maddesi bakımından oldukca zengindir. Ozellikle kansızlık gibi ciddi hastalıkların yaşanmasını onlemektedir. Bunun yanı sıra yorgunluk ve sac dokulmesine de iyi gelmektedir.
  KALP VE DAMAR SAĞLIĞINI KORUYOR
  Erik kalp ve damar sağlığını olumsuz etkileyen kotu kolestrolun dengede durmasına yardımcı olmaktadır. İcerisinde bol C vitamini barındırmaktadır. Bunun yanı sıra kotu kolestrolun duşurulmesine yardımcı olur.
  BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GUCLENDİRİYOR
  Yeşil erik bağışıklık sisteminin guclenmesine de yardımcı olmaktadır. Vucudun hastalıklara karşı direncinin guclenmesine yardımcı olur.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.