Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.820
  Konu
  4807
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.820

  Konu:4807

  Aldığı Beğeni:0  Tahtlarını ne zaman devrederler bilmiyoruz ama o zamana kadar yeni guzellik anlayışının kilometre taşlarını bir bir doşeyen Y kuşağının etkisindeyiz.

  Surekli yenilenmeliyiz

  Bu sozler Medikal Estetik Hekimi Alp Mamak'a ait. "Her alanda olduğu gibi guzellik ve estetik alanında da dunya trendlerine yon veren Y kuşağının fark yaratan etkisi, surekli değişen talepleri, marka değerlerine verdikleri onem ile bizlerin de dunya trendlerini takip ederek surekli yenilenmemize neden oluyorlar” diyor Mamak.

  Bu kuşağın kaygısı mutlu olmak

  Moda ve guzellik anlayışı eski kalıplarından cıkıp; farklı hatta garip sayılabilecek bir forma burunuyor. X kuşağının etkisindeki guzellik ve moda anlayışında kişinin karakterini yansıtması en onemli kaygıydı. Bu kuşak kendine yakışanı giymeye ozen gosteriyordu. Fark yaratmaya calışıyor ancak fazlasıyla birbirine benzeyen kişileri gormek mumkundu. 80 sonrası hayatımıza giren ve hala da bizleri şaşırtmaya devam eden Y kuşağının oncelikli kaygısı ise mutlu olmak ve kendini ifade etmek. Bu nedenle birbirinden tamamen farklı bakış acıları, yenilikci ve asi ruhları ile guzellik ve moda başta olmak uzere bircok alanda etkileri yadsınamayacak derecede buyuk.

  Y kuşağının estetik algıları cok yuksek

  Gectiğimiz yılın dunya genelinde yapılan guzellik uygulamaları verilerine bakıldığında sadece Amerika'da kırışıklık tedavisi olan 7 milyon kişi olduğu goruluyor. Esas ilginc olan ise bu bireylerin %30 gibi bir oranının 20-30 yaş arasında olması yani Y kuşağı. Yaş grubuna baktığımızda ise kırışıklık tedavisine en az ihtiyac duyulan yaş aralığı. Guzelliği de modayı da belirleyen tam da bu nedenle Y kuşağı olduğunu soyleyen Alp Mamak "Her şey onların hegamonyasında. O nedenle guzellik ve moda eski kalıplarından cıkıyor, belki diğer nesiller tarafından abartılı ve cirkin olarak bile adlandırılacak bir forma burunuyor. Şimdi onların zamanı. Eninde sonunda algılarımız değişecek ve yeni guzellik algısı her şeyi fethedecek” diyor.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.