Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.727
  Konu
  4714
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.727

  Konu:4714

  Aldığı Beğeni:0  Dunya capında bircok buyuk moda devi kuresel koronavirus salgını ile mucadelede bağış bağış ve ceşitli kampanyalarını acıklamıştı. Turk moda dunyası da koronavirusle mucadeleye duyarsız kalmadı.
  İşte Turk moda dunyasında yardım hareketinin onculeri.

  H&M
  H&M Turkiye Şişli Etfal, Okmeydanı, Cerrahpaşa ve Capa Tıp Fakultesi Hastanesi başta olmak uzere 18 hastaneye tişort, corap ve ic camaşırından oluşan 30 bin adet temiz kıyafet desteği sağladı.
  Boyner
  Destek icin 3 milyon TL kaynak ayıran Boyner Grup, Lokman Hekim Sağlık Vakfı işbirliğiyle sağlık kurumları ve calışanları icin Altınyıldız ve Boyner'in tedarik ettiği 50.000 cerrahi maske ve 5500 koruyucu tulum da bağışladı.
  Penti
  Penti, 14 kamu hastanesinin tum kadın sağlık calışanlarına 50 bin adet camaşır, corap ve pijama desteği sağladı. Başta kadın personeller olmak uzere tum sağlık calışanlarına desteğe devam edeceklerini duyurdu.
  Colin's
  Colin's, uretim tesislerinde dikilen tıbbi maskelerle sağlık calışanlarına salgınla mucadelede destek veren isimlerden.
  Levi's
  Levi Strauss & Co, tedarikci fabrikalarının calışanlarına, yardım topluluklarına ve calışanlarına yonelik 3 milyon Dolar destekte bulundu.
  Beymen
  Beymen, salgınla mucadeleye maddi ve manevi desteğini surduruyor. Milli Dayanışma Kampanyası'na 1 milyon TL; Capa Tıp Fakultesi, Cerrahpaşa Tıp Fakultesi, Hacettepe Universitesi Tıp Fakultesi ve İzmir 9 Eylul Universitesi Tıp Fakultesi'ne toplam 1 milyon TL bağışlayan marka, doktor ve sağlık calışanlarının haftalık temiz kıyafet ihtiyacları icin ozel giyim paketleri de hazırlıyor.
  Vakko
  Vakko, salgının başlangıc doneminde sağlık calışanları icin maske uretmeye başlamıştı. Bu amacla yeni bir yatırım yapan marka maske desteğini artırıyor. Tam otomatik makinelerle sterilize koşullarda uretilen 3 milyon maskeyi T.C. Sağlık Bakanlığı'na teslim etmeye hazırlanıyor.
  Les Benjamins
  Les Benjamins, pandemiyle savaşı yeni koleksiyonu ile destekliyor. "Evde kal" mesajı veren Stay Home Stay Cozy adlı kapsul koleksiyondan elde edilecek butun gelir Covid-19'la mucadeleye bağışlanacak.
  Gizia
  Gizia, kuresel pandemiyi aşmak icin devam eden sağlık mucadelesine destek icin maske uretimine başladı. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onculuğunde, Turkiye Giyim Sanayicileri Derneği işbirliği ile T.C. Sağlık Bakanlığı'na teslim edilmek uzere hazırlanan maskeler, gonullu Gizia calışanlarının sosyal izolasyonu sağlanarak hazırlanıyor.
  Atelier Rebul
  Atelier Rebul, salgınla mucadeleye 65 yaş ustu kişilere 100.000 adet ucretsiz Rebul kolonyası sunarak başladı. 4000 litre sıvı sabunu da ucretsiz olarak sağlık personeline hediye etti.
  adL & Love my Body
  Adil Işık Hazır Giyim bunyesinde calışan gonullu bir ekip, markanın genel merkezinde İstanbul İl Milli Eğitim Mudurluğu koordinatorluğunde devlet kurumlarına temin etmek uzere tek kullanımlık maske uretimi gercekleştiriyor.
  Mavi
  Tıbbi maske ve koruyucu tulumların yanı sıra sağlık calışanlarına temiz giysi sağlayan marka, toplumsal dayanışma icin de T.C. Aile, Calışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na katkıda bulundu.
  Roman
  Turkiye genelinde salgına karşı yurutulen mucadeleye destek olan Roman, sosyal mesafeyi esas tutarak, kurduğu ozel bir atolyede sağlık bakanlığı icin maske uretimine başladı.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.