Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.727
  Konu
  4714
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.727

  Konu:4714

  Aldığı Beğeni:0  Sosyal medya hesaplarının marka değeri olarak en gozde olan . Kurumsal bir firma olarak ya da bir kişi olarak yeni bir uyeyseniz takipci sayınızı artırmak oldukca zor olduğunu duşunebilirsiniz.. Aynı zamanda fotoğraf paylaşımı konusunda da sıkıntı cekmiş olabilirsiniz. Ozellikle marka olarak reklam yapmak amaclı paylaşımlar yapmak istiyorsanız takipcilerinizi artırmak son derece onemlidir. Ne kadar cok takipciye ulaşmak istiyorsanız o kadar cok reklamınızı yapma şansı yaratabilirsiniz. Bu sayede pek cok muşterinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. urun ve şirketiniz icin kullanabileceğiniz anlamlı bir platform olması sebebiyle tavsiye edilebilir nitelikte sosyal medya ağı olmayı gunumuzde başarabilmiştir.  takipci arttırımı neden onemli?

  takipci kazanmak her kullanıcı icin kolay değildir. Kurumsal sosyal medya platformu olarak tercih eden kullanıcılar takipci sayısına gereken onemi vermeleri gerekebilir. Kurumsal firmada marka tanıtımı yapabilmek ve tanıtımları muşterilere ulaştırabilmek cok onemlidir. kullanmak icin ilk once hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Firmanız adına yapacağınız tanıtım amaclı urunlerin paylaşımını pek cok kullanıcıya ulaştırmanın yollarını aramalısınız. Ayrıca fotoğraf paylaşımı konusunda kullanıcıların dikkatini cekmek amaclı urunlerinizi daha iyi tanıtabilen kaliteli fotoğraf paylaşımının da etkisi olacaktır. Fotoğraflarınızda yapabileceğiniz kolajlanmalar urunleriniz icin daha iyi bir tanıtım olabilir ve boylelikle pek cok muşteriye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  Adım adım moda ikonu olma yolunda ilerleyin!

  1-Hashtag Kullanımı:
  Yeni markayı tanıtım yapmak icin ya da kişisel hesabınız icin takipcilerinizi artırmak istiyorsanız bunun yolu hashtag kullanımından gecmektedir. Pek cok kişi fotoğraf paylaşımlarında hashtag kullanımını zorlamayı tercih ediyor. Ancak sınırlı kullanımın dışına cıkmak yerine daha etkili hashtag kullanımını tercih ederseniz takipcinizi artırmak daha kolay olacaktır. Orneğin kişisel hesabınız icin fotoğraf paylaştığınız zaman paylaşımınız la alakalı ve populer olan # #istanbul #turkiye #sevgi gibi hashtagleri tercih etmelisiniz.

  2- İlgili Paylaşımları Beğenme: kullanıcılarının fotoğraflarını, videolarını, urun tanıtımlarını beğendiğiniz ve yorum yaptığınız taktirde diğer kullanıcılar tarafından gorulme şansınız da artacaktır. Takip ettiğiniz kullanıcıların yaklaşık 100 paylaşımını beğenmek size fazlasıyla takipci kazandıracaktır. Başka kullanıcılarla iletişim kurup network ağı yaptığınız zaman paylaşımlarınız sık sık takip edilecektir.

  Paylaşım sayılarınızın sıklığı cok onemli!

  3-Duzenli Paylaşımlar:
  İnsanlar ister kişisel olsun ister kurumsal olsun gun icerisindeki etkinliklerinizle alakalı paylaşımlar gormek ister. Siz de calışma ortamınızı ve arkadaşlarınızla birlikte cekildiğiniz fotoğrafları paylaşabilirsiniz. Takipci kitlenizin sizi unutmaması ve duzenli aralıklarla paylaşımınızı takip etmesini istiyorsanız duzenli paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Kendinize uygun belirli zaman aralıklarında fotoğraf paylaşımı yaptığınız vakitlerde takipci kazanmanız cok daha kolay olacaktır.

  4- Diğer sosyal ağlardan destek alma: paylaştığınız iceriğinizi aynı zamanda bağlantı uzerinden facebookta ya da twitterda da paylaşabilmeniz mumkun kılınmıştır uzerinden yapmış olduğunuz paylaşımınız facebook ve twitter kullanıcılarının dikkatini cekecek ve diğer paylaşımlarınızı da gormek isteyecektir. Boylelikle facebook uzerinden sizi takip eden kullanıcılarınız hesabı uzerinden de sizi takip etmeyi surdurecektir. Ayrıca sosyal medya ağına sahip olmayan pek cok kullanıcı da paylaşımlarınızı takip etmek adına hesabı alarak sizi takip edecektir. Diğer sosyal ağlardan aldığınız desteği fazlasıyla goreceksinizdir.

  Paylaşım gunleri cok onemli!

  5- Profiliniz Guncel Olmalı:
  profilinizde etkili bir yazı yazabilmeniz icin 160 karakterlik sınırınız bulunmaktadır. Etkili profil yazısı oluşturarak insanlara ilgi alanlarınızdan, nelerden hoşlandığınızdan bahsederseniz takip edilmek icin bir adım onde olursunuz.

  6- Pazar Gunu: kullanıcılarının hafta boyunca en cok vakit gecirdikleri gundur. Eğer bu gunde daha fazla paylaşımda bulunursanız paylaşımlarınız pek cok kullanıcı tarafından takip edilebilir. Pazar gununde normal olduğunuz zamandan daha fazla aktif olursanız, diğer kullanıcılarla olan etkileşim artar.

  7-Takipci Sayısı Fazla Olanları Takip Etme: Takipcisi daha fazla olan hesapları takip etmeniz ve bu hesapların paylaşımını dikkate almanız sizin de uzerinde takip edilebilirliğinizi etkileyecektir.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.