Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  4.820
  Konu
  4807
  Üye Avatarı

  Mesaj:4.820

  Konu:4807

  Aldığı Beğeni:0  Atasam Hastanesi Goz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr.Candan Yoğurtcu,guneş gozluklerinin, oluşan aşırı ışığı suzerek gozlere iletmesi neticesinde koruyucu fayda sağladığını kaydederek, bununda ancak gerekli kalitede gozluk camı ile donatılan gozluklerle gercekleştirilebileceğini soyledi. Dr.Yoğurtcu, "Bilinenin aksine carşı pazarda, hatta bakkal ve marketlerde bile satılan kalitesi duşuk cakma gozluklerinin goz sağlığına ciddi anlamda zarar verdiğini rahatlıkla soylemek mumkun. Ucuz ve niteliksiz gozluklere karşı oluşan talebin artış gostermesi goz sağlığı problemlerini de aynı oranda yukseltiyor. Bu tip gozlukler goz sağlığı icin zararlı olan ultraviyole guneş ışınlarını engellemediği gibi, goz bebeklerinin buyumesine sebep olarak ultraviyole ışınların etki ettiği alanın genişlemesine, katarakt ve retinadaki hucrelerde bozulmaya neden oluyor" diye konuştu.
  Piyasada ozellikle unlu markalarının taklitlerinin ciddi bir satış trendi yakaladığını belirtien Atasam Hastanesi Goz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr.Candan Yoğurtcu, “Cakma diye adlandırılan guneş gozluğu takılacağına, hic takılmadan dışarıda bulunulması cok daha korunaklı.Guneş gozluğu alınırken her gozluğun Ultraviyole ışınları engellediğine dair bir sertifikası olup olmadığına bakılmalı, gozluğun camında asla cizik olmamalı,cam rengi kahverengi tonlarda olan gozlukler tercih edilmelidir" dedi.
  Gozluğun gozluk mağazalardan alınması ve uzerindeki markaya dikkat edilmesi gerektiğinin altını cizen Op.Dr.Candan Yoğurtcu,"Kaliteli guneş gozluklerinin, camlarının icerisinde markanın bir simgesi vardır. Ufak bir logo bile olsa gozluğu ışığa tutup bakarak, markayı ya da logosunu gorebilirsiniz. Camın uzerinde anti-uv tabakası olmalı.ı? Cam polaroid mi? Polaroid olması şart değil, anti-uv de olabilir, her ikisi de koruyucu ve kaliteli camlardır.Garanti belgesi veya sertifikası olan bir cam veya gozluk muhakkak kalitelidir, kalitesini belgelemiştir" dedi.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.