Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Destina
  Mesaj
  11
  Konu
  11
  Üye Avatarı

  Mesaj:11

  Konu:11

  Aldığı Beğeni:0


  Akıllı mercek ne demektir? Gözdeki fonksiyonları nedir? Akıllı mercek tedavisi hangi sorunlarda kullanılır ve fiyatları nelerdir? Akıllı mercekler yakın, uzak ve orta mesafede net görüş sağlayan, özelliğini kaybetmeyen ömür boyu işlevini yapmaya devam eden göz içi lenslerdir. Katarakt ameliyatı sonrası yada göz bozukluklarını düzeltmek için bu mercekler kullanılır.


  Akıllı Mercek Nedir?
  Akıllı mercekler, uzağı, yakını ve orta mesafeleri görmeyi sağlayan insanların gözlük ihtiyacını ortadan kaldıran göz içine yerleştirilen araçlardır. Katarakt ameliyatı sonrası saydamlığını yitiren göz merceğinin yerine operasyonla mercek yerleştirilir. Bu mercekler monofokal olursa hasta uzağı görür yakına gözlük kullanır. Multifokal mercekler uzak ve yakın görüş sağlar. Akıllı mercek ( Trifokal) yerleştirilirse hasta uzak yakın ve orta mesafeleri gözlüksüz olarak görebilir. Ayrıca akıllı mercekler gözlük ve kontakt lens kullanmayan yada kullanmak istemeyen miyop hipermetrop ve astigmatı olan hastalara da uygulanır.

  Günümüzde insanlar daha aktif yaşamaktadırlar. Bilgisayar ve araç kullanımı ileri yaşlarda da devam etmektedir. Bu uygulama yapılan hastalar bu tür aktivitelerini keyifle ve rahatlıkla yapabilirler. Akıllı mercekler hem gözlük kullanımını ortadan kaldırmakta hem de gözlük kullanımından kaynaklı estetik kaygıları gidermektedir (Özellikle kadınlar yakın gözlük kullanımını kolay kabullenemezler). Akıllı mercekler ömür boyu gözde kalabilmektedir. Bu uygulamanın fiyatları 1500 ile 7500 TL arasında değişmektedir. (kullanılan mercek ,malzeme ve hastanın gözünün yapısına göre farklılık gösterir).


  Uygulamanın hasta üzerindeki olumlu sonuçları şunlardır;
  Gözlüksüz uzak,orta ve yakın görme keyfi.
  Hem gece hem gündüz kaliteli görüş.
  Renkleri daha net ve olduğu gibi algılama.  Akıllı Mercek Uygulaması Nasıl Yapılır?
  Akıllı mercek uygulaması damla anestezisi ile dakikalar içinde tamamlanır. Ağrısız bir operasyondur. Hastanede yatma gerektirmemektedir ve göz uygulama sonrası kapatılır. Akıllı mercek uygulaması her göze farklı günlerde yapılır. Tedaviden bir gün sonra iş yaşamınıza ve sosyal aktivitelerinize dönebilirsiniz. Yüksek efor gerektiren hareketler hariç bütün günlük işlerinizi yapabilirsiniz.


  Akıllı Mercek Kimlere Uygulanır?
  [FONT="Trebuchet MS"] Akıllı mercekler 40 yaş üzerinde uzakta,yakında yada her ikisinde görme kusuru olan ve gözlüklerinden tamamen kurtulmak isteyen herkese doğal olarak uygulanabilir. Uygulama sonrası göz numarası tekrar ilerlemez. Akıllı mercek uygulanan insanda katarakt oluşmaz. 40 yaş altında kırma kusurları excimer laser ile düzeltilemeyecek kadar yüksek olanlara da akıllı mercek uygulaması yapılır.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.