Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  OPeNcil
  Mesaj
  109
  Konu
  109
  Üye Avatarı

  Mesaj:109

  Konu:109

  Aldığı Beğeni:0  Pankreas kanserleri tedavi şansı en az kanserlerden biridir çünkü belirti vermeden önce yayılmış olur. Whipple gibi etkili ve başarılı bir ameliyat uygulanan hastaların tedavi ve 5 yıllık yaşam beklentisi artar.
  Pankreatiko duedonomi veya özel adıyla Whipple ameliyatı genellikle pankreas başında yer alan kanserlerin tedavisinde kullanılan, pankreasın ve ince barsağın bir kısmını, safra kesesini çıkarmak için uygulanan karmaşık bir amaliyatttır. Whipple ameliyatından sonra cerrahlar sindirim kanalının kalan kısımlarını hastanın sindirim faaliyetlerinin tekrar normal çalışabileceği şekilde birleştirirler. Pankreasın, ince barsakların ve safra kanalının tümörleri ve diğer bozukluklarında da bu ameliyat kullanılır.
  Sağlıklı sonuç alabilmek için Whipple ameliyatını uygulayan cerrahların deneyim ve cerrahi becerileri en üst düzeyde olması gerekir. Ameliyatın bu gibi büyük, riskli ve karmaşık ameliyatları yapabilecek tam teşekküllü hastanelerde yapılması gerekir. Hem hasta hem de cerrah için zor bir ameliyattır. Çok uzun sürebilecek bir cerrahi işlemdir.
  Whipple ve benzeri ameliyatları geçiren hastalar Florence Nightingale Hastanelerinde Karaciğer-Safra Yolları Cerrahlarının yanısıra gastroenteroloji, radyoloji, patoloji, onkoloji branşlarından oluşan multidisipliner bir ekip tarafından tedavi ve takip edilirler.

Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.