Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Canlı
  Mesaj
  122
  Konu
  122
  Üye Avatarı

  Mesaj:122

  Konu:122

  Aldığı Beğeni:0  Modern meme cerrahisinde amaç meme kaybını önlemek

  Meme kanseri, kadınlar üzerinde sadece tanısı konulduktan sonra değil, tedavisi tamamlandıktan sonra da ağır psikolojik sorunlara neden olan bir hastalıktır. Kanserli memenin ameliyatla alınması sonucu hastalarda ağır depresyon görülebilir. Hastanın moral düzeyini olumsuz etkileyen ve yaşam kalitesini düşüren bu durum, onkoplastik cerrahi sayesinde artık sorun olmaktan çıkmaktadır. Onkolojik cerrahi ile plastik cerrahinin birleşmesi ile uygulanan yöntem sayesinde hastalar, ameliyat sonrası sağlığına kavuşarak kozmetik açıdan da güzel bir görünüm kazanmaktadır. Bu sayede, hastalar ameliyat sonrası psikolojik travmaya maruz kalmadan normal yaşamlarına geri dönmektedir.
  Onkolojik ve estetik cerrahi bir arada

  Meme kanserli hastalar yalnızca kanser tanısı nedeniyle değil, meme ameliyatları sonrası ortaya çıkan meme kayıpları nedeniyle de ağır psikolojik sorunlar yaşamaktadır. Hastaların moralini önemli ölçüde etkileyen bu durum, onkoplastik cerrahi sayesinde ortadan kalkmaktadır. Onkoplastik meme cerrahisi, modern meme cerrahisinde meme kaybına yol açmadan meme kanserini tedavi etmek amacından yola çıkılarak; cerrahi ile birlikte, memede daha iyi bir estetik sonuç yaratacak girişimin birlikte uygulanması şeklinde yapılmaktadır. Onkolojik ve plastik cerrahi prensiplerinin birleştirilmesiyle uygulanmaya başlayan bu yöntemlerle, daha önce kanser nedeniyle memesini kaybetmiş kadınların yeni bir memeye kavuşması da sağlanmaktadır.
  Meme küçültme ve protezle meme onarımı da sağlanabiliyor

  Meme kanseri ameliyatlarında, aynı anda hem meme kanserini tedavi etmek hem de meme küçültme ameliyatına ihtiyaç duyan hastalarda memeyi ideal ölçülerine kavuşturmak mümkündür. Bu sayede hastaların ameliyat sonrası morali yükselmektedir. Hastalar tedavileri ile birlikte yaptırdıkları meme küçültme ameliyatları sayesinde sırt ve omuz ağrıları, hareket kısıtlılığı gibi sorunlardan da kurtulmaktadır. Meme onarımında çok önemli bir alternatif de protez kullanılmasıdır. Protez ile meme onarımı, ameliyat süresinin kısa ve teknik olarak basit bir yöntem olması nedeniyle tercih edilmektedir.
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.