Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Bilgin
  Mesaj
  130
  Konu
  130
  Üye Avatarı

  Mesaj:130

  Konu:130

  Aldığı Beğeni:0  Tek öğün beslenme hayatına mal oluyordu

  10 yıldır pek çok yöntemle kilo vermeye çalışan 1.84 cm boyundaki Serkan Büyüker, iş temposunun yoğunluğu yüzünden sabah ve öğlen beslenme fırsatı bulamıyordu. Son bir yılda artan iş temposu onu geceleri yemek yemeye sürükledi. Yemek için vaktinin olmadığını düşünen 39 yaşındaki Büyüker, günün ilk öğününü işten çıkıp eve gittiği zamanlarda ancak yiyebiliyordu. Son 1 yılda aldığı 23 kilo sonrasında pek çok sağlık sorunu ile karşı karşıya kalan Büyüker, ameliyat olmaya karar verdi ve Memorial Antalya Genel Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alihan Gürkan’ın gerçekleştirdiği başarılı operasyonla sağlıklı yaşam yolundaki ilk adımı attı.
  Tartıda 100’lü rakamlara sağlıkla veda etti

  Serkan Büyüker’in operasyon sonrasında kaybettiği kilolar sayesinde fiziksel görünümü hızla düzeliyordu. Memorial Antalya Hastanesi Endokrinoloji, Diyabet ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Gökhan Yazıcıoğlu ile Beslenme ve Diyet Uzmanı Berna Ertuğ’a ameliyat sonrasında kontrollere giden Serkan Büyüker, 1 yılın sonunda 65 kilo vererek tartıda 100’lü rakamlara veda etti. 10 yıldır spor ve diyet yapmasına rağmen kilo veremeyen Büyüker, obezite cerrahisinin ardından, sık sık ve az az her şeyden yemeye başladığı bir hayata adım attı.
  En büyük mutluluğum 2 yaşındaki kızımla koşabilmek

  Mide küçültme ameliyatından sonra yeme alışkanlıkları değişen ve bunu bir yaşam tarzı olarak kabul eden Büyüker, birkaç tabak yemek yemesine rağmen doymazken, şimdi uyguladığı beslenme programıyla nasıl doyacağını öğrendi. “Önceden bir restorana gittiğimde yemeğim bitmeden ardından neler söylesem diye düşünürken, şimdi az çorba içerek doymanın mutluluğunu yaşıyorum.” diye duygularını ifade eden Büyüker, “2 yaşında kızım var ve ben onunla oynarken peşinden koşamıyor, yoruluyor, sinirleniyordum. Artık kızımla doyasıya koşup oynuyorum” diye konuştu.
  Ben ve kızımızın ağırlığınca kilo vermesi bizi de hafifletti

  35 yaşındaki Başak Büyüker eşi Serkan Bey’in kilo verme süreci ile ilgili; “Ameliyattan önce dengesiz beslenmesinden çok şikayet ediyordum, bu şekilde beslenmesinin ölümcül sonuçlar doğurabileceğini defalarca ona söyledim. Bir süre sonra beni dinlemediği için artık ben de kilo veremeyeceğini düşünerek vazgeçmiştim. Çünkü geceleri yemek yemekten kendini alamıyordu ve hiçbir şekilde yaptığı diyetlerle kilo veremiyordu. Şimdi ise Serkan bambaşka biri oldu. En başta sağlığı düzeldiği için çok mutluyum. Biz artık fit bir aileyiz” dedi.
  Hastamıza verdiğimiz sözü tuttuk

  Obezite cerrahisinin, hastalara hem fiziksel hem de psikolojik yönden iyi geldiğini belirten Prof. Dr. Gürkan şunları kaydetti: “Serkan Bey benimle ilk görüştüğü zaman birbirimize karşılıklı sözler verdik. Onu 1 yıl içerisinde 80’li kilolara ulaştıracağımızı fakat bunu yaparken yaşam tarzını tamamen değiştirmesi gerektiğini söyledim. Ameliyat olmakla da işin bitmediğini, sonrasında özellikle diyetisyen kontrolünde çok iyi takip edilmesi gerektiğini anlattık. Serkan Bey ve ekibimiz verilen sözleri tuttuk. Böyle bir başarıya birlikte imza atmış olmaktan dolayı gururluyuz”
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.