Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Melek
  Mesaj
  111
  Konu
  111
  Üye Avatarı

  Mesaj:111

  Konu:111

  Aldığı Beğeni:0


  Hepimizin hayalinde giymek istediğimiz bir gelinlik modeli mutlaka vardır.Lakin hayalimizdeki bu muhteşem gelinlik üzerimizde beklediğimiz gibi durmayabilir.Gelinlik seçerken hayallerimizle örtüşen gelinlik seçmenin yanında vücut şeklimize uygun gelinliği seçerekte göz kamaştıran bir gelin olabiliriz.Seçeceğimiz doğru gelinlik ile kusurlarımızı kapatabilir,güzel vücut detaylarımızı ön plana çıkarabiliriz...
  Armut Tipi Vücutlulara Uygun Gelinlikler ;Yani Kalça geniş, bel ince, omuz dar, göğüsler ise çok büyük değilse Omuzlar ile kalça arasındaki farkı kapatmak için yarım kollu modellerle omuz genişliğinizi arttırabilir, göğüslerinizi olduğundan dolgun göstermek içinse göğüs modeli katmanlı ve drapeli olan gelinlikleri kullanabilirsiniz. Çıkık kürek ve köprücük kemiklerini kapatmanın yolu straplez üzerine tül ve dantelden oluşan bir katman eklemektir. Yüzücü model sırt detayları omzunu olduğundan geniş gösterir. V yaka ise kaçınman gereken bir başka ayrıntı. Altı geniş ve kabarık modellerle büyük kalçaları kamufle edip dikkatleri belinizin inceliğine çekebilirsiniz. Yarım balık modeliliyle de kalçalarınızın yuvarlaklığını avantaja çevirebilirsiniz.Sizin için uygun gelinlik modelleri:


  Kum Saati Vücutlulara Uygun Gelinlikler :Vücudun üst yani göğüs bölgesi ile alt yani kalça bölgesi birbiri ile uygun ölçülerdedir..Bel oldukça incedir.Kum saati vücut orantılı bir vücuda sahip olduğunuzun işaretidir.Böyle bir vücutla hemen hemen her model gelinliği çok rahat taşıyabilirsiniz.Ama bu vücut tipine yakışacak en uygun model Tam balık modeli gelinliklerdir.V yaka ve tek omuzlu üstlerde rahatça kullanabilirsiniz.Tek kaçınmanız gereken ise düz modeller..

  Elma Tipi Vücutlulara Uygun Gelinlikler :Göğüs,bel ve kalça genişliğiniz hemen hemen aynı ölçülerdedir.Bel bölgesi kalındır ve muhtemelen göğüslerde olabildiğince büyüktür.Size uygun gelinlik seçerken amacınız bel bölgesinin kalınlığını kapatmak ve göğüs dekoltesi ile göğsü ön plana çıkarmak olmalıdır.Korse kullanmanız kesinlikle gerekmektedir.Ancak bu şekilde karın bölgesini daha ince gösterebileceksiniz.Derin göğüs dekolteli gelinlikler tercih etmelisiniz.Kabarık etekler ve yuvarlak yaka modelleri asla kullanmayınız..A geliş gelinlikler ve dökümlü modeller tercih ediniz..

  Atletik Vücutlulara Uygun Gelinlikler : Omuzların geniş,kalçaların dar ve göğüslerin küçük olduğu vücut tipidir.Bel kıvrımları muhtemelen belirgin değildir.Klasik model gelinlikler size uygun değildir.Sizler dişiliği ön plana çıkaracak saten ,dantelli,dökümlü modelleri tercih etmelisiniz.Sırt dekolteli gelinliklerde sizin kaslı vücut yapınızı daha kadınsı şekilde gösterecektir..


  Ve diğer detaylar :

  Büyük/küçük Göğüsler: İri göğüslere sahipsen toparlayıcı bir model kullan ve dikkati başka yere çek. Beli incelten bir kemer, sırt dekoltesi ya da çarpıcı saç aksesuarları işine yarar. Küçük göğüsleri katmanlı modellerle desteklemek gerekli.

  Uzun/Kısa Boy: Uzun boylulara tam balık, A geliş ve vintage tipi modeller yakışırken kısa boylular yarım balık, kabarık etek ve mini gelinlikleri çok daha iyi taşır.

  Kollar/Bacaklar/Bilekler: Uzun ve ince kolları ortaya çıkarmak için dantel bolerolar şart. Yine uzun kollarda el bileklerine dantel detaylar kullanmak görüntüyü çok dengeler. Kollar kalınsa, omuzla birleştikleri yeri kapatacak şekilde kolu bir model kullanmalısın. Uzun bacaklı gelinler gögüs altı kemerden kesinlikle kaçınmalı ve çok yüksek topuklu kullanmamalılar. Bacakları üst bedenine göre kısa olan gelinlere önerim yarım balık ya da helen modeli gelinlikleri tercih etmeleri yönünde.
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.