Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  7.951
  Konu
  7971
  Üye Avatarı

  Mesaj:7.951

  Konu:7971

  Aldığı Beğeni:0  Meme buyutme ameliyatları ile ilgili merak edilen soruları yanıtlayan Estetik, Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Emrah Aslan, "Gecirilmiş bir kaza sonrası uzuv kaybı nedeniyle hastaların kullandığı bacak protezi ne kadar gerekliyse yeterli meme dokusuna sahip olmayan bir kadın icin meme protezi de aynı olcude gereklidir. Zira benzer meme protezleri meme kanseri ameliyatları sonrasında yeni bir meme oluşturmak icin de kullanılıyor." dedi.

  Gunumuzdeki teknolojik gelişmelerin beraberinde getirdiği yeni ameliyat teknikleriyle risk duzeyi azalan meme buyutme operasyonları estetik plastik cerrahi alanında en sık yapılan ameliyatlardan biri haline geldi. Hamilelik, emzirme ve yaşlanma gibi nedenlerle goğuslerin kuculebileceğini ya da ergenlik sonrasında memelerin bazı kadınlarda yeterli buyukluğe ulaşmayabileceğini belirten Aslan, "Meme asitmetrisi de yine cok sık gorulen bir durum. Bu gibi durumlarda memeyi buyutmeye yonelik yapılan girişimlerle daha dolgun bir gorunum oluşturmak mumkun. Memenin bariz olarak sarkık olduğu vakalar icin buyutme ameliyatına ek olarak fazla olan meme derisinin cıkarılarak yapılan meme dikleştirme yontemleri de uygulanabilir.” diye konuştu.
  Meme protezlerinin son yıllarda teknolojinin de ilerlemesiyle kullanımlarının guvenli olduğunu soyleyen Aslan: "Meme protezleri alerjik reaksiyonlara yol acmazlar ve toksik etkileri yoktur. Ozellikle son yıllarda teknolojinin de ilerlemesiyle kullanımları son derece guvenli hale geldi. Magazinsel olarak cok duyduğumuz ve aklımızda yer eden silikonların patlaması artık gunumuzde yaşanmıyor. Yapışkan (Koheziv) jel teknolojisi sayesinde implant icindeki silikon yapı dağılmadan kalabiliyor."

  Farklı teknikler

  Meme buyutme ameliyatlarında farklı teknikler olduğunu belirten Aslan, şunları anlattı:
  "Meme buyutme ameliyatlarında en sık kullanılan teknik, meme alt kısmının goğus kafesine kavuştuğu bolgenin hafif uzerine yapılan meme altı kesisi veya meme başının cevresindeki koyu renkli derinin (Areola) alt sınırı boyunca yapılan yarım daire şeklindeki kesidir. Koltuk atından yapılan kesi ise teknik sebeplerle cok tercih edilmeyen bir yontemdir.
  Silikon meme protezleri, yapılan kesi yoluyla meme dokusunun hemen altına ya da meme altında bulunan goğus duvarı kasının altında hazırlanan bir boşluğa yerleştirilebilir. Gunumuzde bu iki tekniğin bir sentezi olarak tanımlayabileceğimiz "dual plan” tekniği en sık kullanılan tekniktir. Dual plan tekniği ile ameliyat sonrası doğal meme goruntusune yakın sonuclar alınabiliyor. Ameliyatı takiben hastalara ozel bir sutyen giydirilir. Hastalardan bu sutyeni 1 ay sure ile giymeleri istenir. Ameliyat sonrası protez yaklaşık 6. ayda doğal gorunumunu alabiliyor."

  Uygun zaman beklenmeli

  Meme cerrahisinde şayet tıbbi bir zorunluluk yoksa 18 yaşı beklemenin ve meme gelişiminin tamamlanma surecine izin vermenin en uygun secim olacağını vurgulayan Aslan, şoyle devam etti:
  "Ameliyat sonrası erken donemde hamilelik planı olanlarda, emzirmekte olanlarda ve aşırı kilo oynamaları olan bireylerde estetik meme cerrahisi uygulamalarını gercekleştirmek uygun olmaz. Kendilerini daha cekici ve daha guzel hissetmek isteyen kadınlar, goğusleri istedikleri buyukluğe ve şekle kavuştuğu zaman kendilerine olan guvenlerinin arttığını ve sosyal yaşamda daha mutlu olduklarını ifade ediyorlar."
  ozel iceriğidir.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.
     
Sohbet Kolay Sohbet Sohbet Kolay Sohbet Chat ekolay Kolay Chat Tarz Sohbet Sohbet Kolay Sohbet kolay chat