Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Magazin Editor
  Magazin Habercisi
  Mesaj
  7.923
  Konu
  7942
  Üye Avatarı

  Mesaj:7.923

  Konu:7942

  Aldığı Beğeni:0  Gulumsemeniz ve diğer yuz ifadeleriniz duygularınızı yansıtır ve karakterinizi dışa vurur. Kişisel cazibenizi yaratan ve sizi benzersiz kılan bu ince farklar, zaman gectikce derin izler bırakır. Dermatolog Dr. Ayşegul Saltat, gencleşirken yuzundeki ifadesini kaybetmek istemeyenler icin geliştirilen yeni nesil Dinamik Dolgu ile ilgili merak edilenler hakkında bilgi verdi.

  Yıllar ile birlikte sarkmaya ve ifadesel kırışıklara da sahip olmaya başlayan cilt yapısında, ozellikle mimik hareketlerinden oluşan kırışıklıkları yok etmenin bir hayli guc olduğunu soyleyen Dermatolog Dr. Ayşegul Saltat,: "Cildin kendi iceriğinde yer alan ve sıkı bir yapıda kalabilmesini sağlayan maddeler yaş ilerledikce azalarak bir yandan da zararlı dış etkenlere maruz kalınmasıyla birlikte cilt hucrelerinin sayısında da ciddi bir azalma meydana gelmektedir. Yuzumuzde yer alan kaslar mimik yaptığımız an kasıldığında gerginleşme sureci cok etkili olmadığından gosterilen mimikler yetersiz yapıda kalabilmektedir. Kişisel cazibenizi yaratan ve sizi benzersiz kılan bu ince farklar maalesef zaman gectikce derin izler bırakır.
  - Mimik kırışıklıkları kişinin, henuz genc olmasına rağmen, olduğundan daha yaşlı gorunmesine yol acabiliyor. Ustelik kişinin olduğundan daha sinirli, mutsuz ya da endişeli gorunmesine de neden olabiliyor. Bugune kadar cilt hareket halinde değilken gorulen statik kırışıklıklar duşunulerek uygulanan geleneksel dolgular ile cozum aranırken, Teoxane Laboratuvarları'nda geliştirilen Dinamik Dolgu, doğal mimik hareketleri ozgurluğunu korurken mukemmel bir gorunum kazanılmasına yardımcı oluyor.
  - Dinamik Dolgu, herhangi bir yuz hareketi yapılmadan dahi gorulebilen statik kırışıklıkların yanı sıra, mimik hareketlerine bağlı olarak oluşan dinamik kırışıklıkların giderimi de hedeflenerek geliştirilmiş ilk patentli hyaluronik asit dolgu. Ozellikle mimiklerle oluşan problemleri gidermek veya azaltmak icin sadece bu bolgeye ozgu olarak yaratılmış, iceriği itibari ile de normal dolgulardan bircok konuda farklı bir seri.
  - Yuzeysel, orta, derin ve hacimlendirici olarak cildin bolge ve kırışıklık durumuna gore RHA 1, RHA 2, RHA 3 ve RHA 4 tipi olan bu dolgu, patentli uretim tekniği sayesinde yuz hareketlerine bağlı olarak oluşan germe veya sıkılaştırma esnasında ortama uyum sağlıyor ve performansını koruyor. Bu da doğal gorunumu kaybetmeden mimik cizgilerinin duzeltilmesi konusunda kolaylık sağlıyor” dedi.

  Yuzdeki orta duzeydeki volum yani hacim kayıplarının tedavisini sağlarken, mimiklerin hareket kabiliyetini koruyan, doğal gorunumu kaybetmeden guzelliklerini korumak isteyenlerin tercih ettiği Dinamik Dolgu'nun uygulama alanları ve tekniği ile ilgili bilgi veren Dr. Ayşegul Saltat: "Boyun cizgileri, alın cizgileri, ağız cevresi, yanaklar, nazolabiyal kıvrımlar, dudak, kaz ayakları gibi cildin en hareketli bolgeleri icin cok uygun. İşlemin tamamı mimik cizgilerinin durumuna gore 10 ila 20 dakika arası suren, kişinin cinsiyetine, yaşına, yaşam koşullarına ve genetik faktorlere gore kalıcılık suresi 12 – 18 ay olan bu dolgunun tekrar uygulamaları kalıcılık suresini artırmaya yardımcı oluyor. Mimik cizgilerinin oluşumunun ve derinleşmesinin engellenmek istendiği 18 yaş ve ustu, gorunumune ozen gosteren herkes icin uygundur” diye belirtti.
  Enjekte edilebilir dermal dolgu malzemesinin iceriğine ve markasına dikkat edilmesinin cok onemli olduğunu soyleyen Dr. Ayşegul Saltat, "Gunumuzde bu alanda yuzlerce urun piyasaya suruluyor. Hastaların bu konularda tecrubeleri ve bilgileri az olduğundan, guvendikleri hekimleri dikkate alıp onların tavsiyelerine gore hareket etmelerini ve mutlaka uygulanan urunlere dikkat etmelerini oneririm. Hekimler de iyi sonuc alacakları, guvenilirliği ispatlanmış urunlerle mutlu sonuclara ulaşacaklardır” diye vurguladı.
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.