Menu

Threaded View

 1. #1
  Avatar Resmi
  Gizemli
  Mesaj
  133
  Konu
  133
  Üye Avatarı

  Mesaj:133

  Konu:133

  Aldığı Beğeni:1  Tarih denince, birçok insanın aklına ilk gelen ülke İtalya'dır. Çünkü İtalya, çok eski dönemlerden itibaren; tarihi yer ve mekanlara verdiği değerle; onların zarar görmeden bugünlere kadar ulaşmasını sağlamıştır. Bu yüzden, tarihte Roma İmparatorluğu gibi büyük ve birçok önemli imparatorluğa ev sahipliği yapan bu büyüleyici ülkede, görülmesi gereken çok ama çok önemli yerler vardır. İtalya'daki tarihi yerler denilince, ilk akla gelen şehir Roma olsa da, bu yerler elbette ki bir şehirle sınırlı değildir.
  İtalya'ya yolunuz düştüğünde, tarihi hissetmeye ilk olarak Roma'yı gezerek başlayabilirsiniz. Roma'da gezeceğiniz her sokak, her köşe başı, sizi başka bir tarihi dokuyla buluşturacak. Ayrıca, tarihi şehir merkeziyle UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan Napoli; antik kent kalıntılarıyla ünlü olan Pompei; etrafı surlarla çevrili bir Ortaçağ kenti olan San Gimignano; bir açık hava heykel müzesini andıran Floransa; tarih ve romantizm kokan Venedik; yapımı 500 yıl süren katedraliyle ünlü Milano... Ve daha sayamayacağımız pek çok şehir; ayaklı bir tarih niteliğinde.
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler
  There are no members to list at the moment.
Bu web sitesi çerez kullanıyor
Oturum açma bilgilerinizi saklamak, web sitesi tercihlerini kaydetmenize, içerik ve reklamları kişiselleştirmenize, sosyal medya özellikleri sağlamak ve trafiğimizi analiz etmek için oturum bilgilerini saklamak için çerezleri kullanıyoruz.
     
Sohbet Kolay Sohbet Sohbet Kolay Sohbet Chat ekolay Kolay Chat Tarz Sohbet Sohbet Kolay Sohbet kolay chat